Kurpiowskie Targi Rolnicze odbyły się w sobotę 17 września na scenie przy DH Kupiec w Ostrołęce. W ich trakcie można było zapoznać się z ofertami firm działających w otoczeniu  rolnictwa, zasięgnąć fachowego doradztwa rolniczego, kupić ekologiczne  wyroby spożywcze, rękodzieło. Nie zabrakło stoisk handlowych z miodami i produktami pszczelarskimi, serami. 

 

Jednym z punktów programu targów były zmagania w konkursie na najsprawniejszego dojarza. Zadaniem uczestników było wydojenie sztucznej krowy i w określonym czasie uzyskać jak największą ilość mleka. Ponadto odbywały się konkursy wiedzy o rolnictwie ekologicznym dla dzieci i dorosłych, warsztaty recyklingowe "zero waste".  Na scenie występowały kapele ludowe i prezentowały się koła gospodyń wiejskich. Wystąpił również zespół Mamzel.

Organizatorem targów był MODR Warszawa, Powiat Ostrołęcki, prezydent miasta  Ostrołęka, Patronat honorowy objęli: Wojewoda Mazowiecki, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Sponsorzy: Piątnica, Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej, Sebastian Krupka, Amigo.