Wspólne działania policjantów i osób postronnych pozwoliły za zatrzymanie dwóch niebezpiecznych kierowców, jeden z nich mając ponad 3 promile alkoholu wjechał w płot i chciał uciekać. Drugi natomiast w ogóle nie powinien znajdować się w roli kierowcy, ponieważ miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Pierwszy z bezmyślnych kierowców 43-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego swoją jazdą vw zakończył na przydrożnym ogrodzeniu w m. Zalas. Po wszystkim zaczął być agresywny i chciał uciec z miejsca zdarzenia. Nie pozwoliły mu na to odpowiedzialne osoby postronne zabierając mu kluczyki. Mężczyzna nie był w stanie utrzymać się na nogach. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Mężczyzna twierdził, że nic się nie stało, a ogrodzenie naprawi, bo z zawodu jest murarzem.  Właściciel posesji zachował się w sposób właściwy i o wszystkim powiadomił policję. Okazało się, że bezmyślny 43-latek nie ma prawa jazdy, gdyż te zostało mu zatrzymane właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu.

Drugi z bezmyślnych kierowców został zatrzymany w Ostrołęce na ul. Konopnickiej. 22-letni mieszkaniec również naszego powiatu kierował seatem mając orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Obydwaj kierowcy niebawem odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem, czeka ich wysoka odpowiedzialności karna i finansowa mogąca sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka