Narodowe Święto Niepodległości, to wyjątkowa okazja do wręczenia funkcjonariuszom wyróżnień, m.in. przedterminowych awansów w stopniach. Z okazji tego wyjątkowego Święta wyróżnienie to zostało przyznane Komendantowi Miejskiemu Policji w Ostrołęce Mirosławowi Olszewskiemu. Dziś Szef ostrołęckich policjantów odebrał z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu nadinsp. Waldemara Wołowca akt mianowania na stopień inspektora Policji.

11 listopada to idealny moment do przyznania wyróżnień. W 2022 roku przypada 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W 1918 roku, po 123 latach niewoli narodowej i powstańczych zrywów wolnościowych Polska odzyskała niepodległość. To najważniejsze święto państwowe. Dla wielu Polaków to dzień zadumy nad historią i okazja do wyrażenia uczuć patriotycznych.

 „Dzień 11 listopada, jako rocznica odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego i jako dzień po wsze czasy związany z wielkim imieniem Józefa Piłsudskiego, zwycięskiego Wodza Naczelnego w walkach o wolność Ojczyzny – jest uroczystym Świętem Niepodległości” – głosiła ustawa z 23 kwietnia 1937 roku.

Ten wyjątkowy dzień, to również czas kiedy przyznawane są przedterminowe awanse na wyższe stopnie policyjne w służbach mundurowych. Takim właśnie awansem został wyróżniony Komendant Miejski Policji w Ostrołęce, który pełni służbę w policji od niemal 32 lat, a od ponad półtora roku kieruje ostrołęcką komendą komendą.

Uroczyste przekazanie aktu mianowania miało miejsce dziś podczas odprawy służbowej garnizonu mazowieckiego. Pan Komendant Olszewski awans na stopień inspektora otrzymał z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu nadinsp. Waldemara Wołowca.

W trakcie wręczania aktu mianowania na stopień inspektora Pan Generał Waldemar Wołowiec pogratulował awansu i życzył dalszych sukcesów Komendantowi ostrołęckich policjantów.

Gratulujemy!

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka