Wizyta uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w siedzibie ostrołęckiej Policji to jeden z elementów działań informacyjno-edukacyjnych przeprowadzanych przez policjantów zajmujących się szeroko pojętą profilaktyką. Wczoraj ostrołęccy policjanci gościli wyjątkowych uczniów: kadetów z I LO CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Ostrołęce.

Odwiedzający Komendę Miejską Policji w Ostrołęce dowiadują się wielu ciekawych rzeczy na temat policyjnej służby. Ważnym aspektem takich spotkań jest profilaktyka w zakresie różnego rodzaju zagrożeń bezpieczeństwa mieszkańców Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego.

21 listopada Komendę Miejską Policji odwiedzili kadeci z I LO CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Ostrołęce. Z zaciekawieniem i skupieniem  wysłuchali informacji o ciekawych aspektach służby w Policji, dowiedzieli się jak wygląda zwykły dzień pracy, poznali sprzęt wykorzystywany przez policjantów. Uczniowie zobaczyli niebieski pokój, który przeznaczony jest do dla osób nieletnich.

Oczywiście podczas spotkania „na komendzie” rozmawiano także o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Prowadzący spotkanie z uczniami st. asp. Krzysztof Kolator poruszył tematy związane z bezpieczeństwem na drodze, w środkach komunikacji oraz w intercecie.

Bardzo możliwe, że niektórzy z uczniów po ukończeniu nauki zasili nasze szeregi. Podczas tej krótkiej wizyty już dało się zauważyć ich predyspozycje do pracy w różnych rodzajach służb - m.in. zdyscyplinowanie.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołeka