Często po tym, jak już oszuści „przejmują” pieniądze seniorów członkowie ich rodzin nie mogą się pogodzić z faktem ich utraty. Jeśli zależy Ci na tym, aby podobna sytuacja nie dotyczyła Ciebie KONIECZNIE jedź do swoich rodziców, dziadków i ostrzeż ich przed takim zagrożeniem. Uczulmy na takie sytuacje również osoby mieszkające samotnie. Dziś odnotowano kolejny przypadek przekazania przez Seniora oszustowi znacznej sumy pieniędzy. PAMIĘTAJMY: Nigdy nie przekazujmy pieniędzy obcym osobom, bez względu na to, jaką historię nam opowiadają! Rozmawiajmy z naszymi seniorami o tego rodzaju zagrożeniu.

Wczoraj w godzinach południowych policjanci z Ostrołęki odnotowali kilka prób wyłudzenia pieniędzy od mieszkańców naszego miasta metodą „na wnuczka” i „na policjanta”.

Natychmiast pod tym zdarzeniu w lokalnych mediach oraz rozgłośniach radiowych pojawił się apel i wskazówki, jak postępować w przypadku tego rodzaju sytuacji. W większości przypadków osoby, które otrzymały telefony zachowały czujność i zorientowały się, że mają do czynienia z oszustem.

Niestety po pojawieniu się informacji na temat powyższych zagrożeń doszło do oszustwa na szkodę około 70 - letniej mieszkanki naszego miasta.

Kobieta najpierw otrzymała telefon od osoby przedstawiającej się za pracownika poczty twierdząc, że ma nieodebraną przesyłkę.

Następnie zadzwonił do niej mężczyzna, który podszył się z funkcjonariusza CBŚP, który przekazał jej informację, że prowadzi ,,akcję” przeciwko oszustom. Dodał, że aby „złapał” przestępców seniorka musi mu przekazać pieniądze. Zapewniał, że po zakończonej akcji wszystkie przekazane mu pieniądze zostaną jej zwrócone.

Niestety ostrołęczanka uwierzyła oszustowi i zrzuciła z okna obcej osobie torbę z zawartością 10 tysięcy złotych!

OSTROŁĘCKA POLICJA OSTRZEGA: POLICJANCI, ANI TEŻ  PRAWDZIWI FUNKCJONARIUSZE INNYCH SŁUŻB NIE MAJĄ PRAWA ŻĄDAĆ OD NAS WYDANIA JAKIECHKOLWIEK PIENIĘDZY! JEŚLI TO ROBIĄ NATYCHMIAST POWINNISMY POINFORMOWAĆ O TYM POLICJĘ.

Zwracamy się z prośbą także do członków rodzin Seniorów, aby rozmawiali z nimi na temat tego rodzaju zagrożeń. Przekażmy także sąsiadom powyższe informację.

W PRZYPADKU OTRZYMANIA TELEFONU OD OBCEJ OSOBY Z PROŚBĄ O PRZEKAZANIE PIENIĘDZY DZWOŃMY DO DYŻURNEGO POLICJI BEZPOŚREDNIO POD NUMER 47- 704- 14- 24. Prawdziwi policjanci przyjadą na miejsce i sprawdzą daną sytuację.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka