Ostrołęccy policjanci prowadzili wczoraj działaniach pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Tego typu działania prowadzone są cyklicznie, aby wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym - zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych. Niestety nie wszyscy stosowali się do obwiązujących przepisów w tym zakresie.

Wczoraj na terenie naszego miasta i  powiatu prowadzone były działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. W ramach działań policjanci kontrolowali stosowanie się do przepisów ruchu drogowego zarówno przez niechronionych uczestników, jak i kierowców.

Podczas akcji policjanci ujawnili 18 wykroczeń popełnianych przez pieszych, które w zdecydowanej większości polegały na przechodzeniu przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.  Odnotowano także pieszego, który przechodząc przez przejście popełnił wykroczenie polegając na korzystaniu przez niego z telefonu.

Natomiast jeżeli chodzi i kierowców, to ujawniono 18 przypadków  przekroczeń prędkości podczas zbliżania się do przejść dla pieszych.

Nie bez winy byli także rowerzyści, których wczoraj ujawniono 11-popełniali oni wykroczenia polegające na przejeżdżaniu po przejściu dla pieszych.  

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów oraz zachowanie ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze.

Kierowcy powinni pamiętać, że dojeżdżając do przejść dla pieszych powinni zdecydowanie zmniejszyć prędkość i w razie potrzeby zatrzymać pojazd.

Jednak, aby być bezpiecznym to trzeba być widocznym, dlatego prosimy pieszych i rowerzystów o noszenie elementów odblaskowych, w które potrafią uratować życie.

Podarujmy naszym bliskim kamizelkę odblaskową, być może to będzie dla nich najlepszy prezent jaki otrzymają, ponieważ uratuje im to co najcenniejsze...życie.

 

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka