Policjanci z ostrołęckiego Wydziału Ruchu Drogowego, którzy wchodzą w skład Mazowieckiej Grupy SPEED, 24 godziny na dobę pilnują bezpieczeństwa na drodze. Wczoraj udaremnili jazdę kolejnego niebezpiecznemu kierowcy. Kierowca popełnił wykroczenie w tzw. recydywie, dlatego otrzymał mandat w kwocie 3000 złotych i 13 punktów. Niestety nie wyciągnął wniosków z poprzednich sytuacji, ponieważ okazało się, że w styczniu bieżącego roku odebrał zatrzymane za przekroczenie prędkości prawo jazdy.

Kolejny „szybki” kierowca został wyhamowany przez mundurowych z ostrołęckiej drogówki, którzy znajdują się w składzie Mazowieckiej Grupy SPEED.
Do zdarzenia doszło wczoraj na terenie gm. Myszyniec.
 
Wieczorem funkcjonariusze zatrzymali do kontroli osobowego mercedesa, którego kierowca ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość na obszarze zabudowanym.
 
Na ograniczeniu do 50 km/h kierowca mercedesa jechał 103 km/h. Po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że to nie pierwsza jego tego rodzaju sytuacja. 35-latek z województwa pomorskiego w styczniu odebrał zatrzymane na 3 miesiące za rażące przekroczenie prędkości prawo jazdy.
 

Czeka go także ponowny egzamin, ponieważ po doliczeniu mu wczorajszych 13 punktów przekroczył on dozwoloną liczbę 24 punktów.
Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. 
 
Przypominamy, że to właśnie prędkość jest w dalszym ciągu jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

kom. Tomasz Żerański