Tylko podczas wczorajszej doby mundurowi z ostrołęckiej drogówki zatrzymali trzech kierowców, którzy ponad dwukrotnie przekroczyli prędkość. Szybcy kierowcy swoją jazdą pozbawili siebie praw jazdy, otrzymali także wysokie mandaty karne i 13 punktów karnych. Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu. Nie dajmy się zwieść ładnej pogodzie podczas której jak pokazał miniony weekend doszło do zwiększonej ilości wypadków i kolizji drogowych.

Prędkość jest w dalszym ciągu jedną z głównych przyczyn wszystkich zdarzeń drogowych, które mają miejsce na terenie miasta i powiatu ostrołęckiego. Dlatego ostrołęccy funkcjonariusze 24-godziny na dobę dbają o bezpieczeństwo na drodze poprzez, m.in. kontrole prędkości pojazdów. Wczoraj zatrzymali aż trzech niebezpiecznych kierowców, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość ponad dwukrotnie.

Pierwszy z „szybkich” kierowców został zatrzymany na terenie gm. Troszyn. Kierująca toyotą mieszkanka powiatu ostrowskiego przekroczyła prędkość o 60 km/h.

Drugi szybki kierowca jechał oplem na terenie gm. Olszewo- Borki przekraczając prędkość o 51 km/h, okazał się nim 29-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego.

Zatrzymanie ostatniego kierowcy, który w obszar zabudowany pomylił z torem wyścigowym miało miejsce na ul. Warszawskiej w Ostrołęce. W tym przypadku kierowca osobowego mitsubishi 38-letni mieszkaniec województwa pomorskiego przekroczył prędkość o 59km/h.

Wszyscy kierowcy za rażące przekroczenie prędkości pozbawili siebie praw jazdy. Ponadto zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 1500 złotych, a do ich kont kierowców zostało dodanych aż 13 punktów karnych.

Prosimy o ostrożność i zdjęcie nogi z gazu. Niech nas nie zwiedzie piękna pogoda, zawsze dostosujmy naszą jazdę do aktualnych warunków drogich i obowiązujących przepisów. Dzięki temu nie tylko unikniemy utraty prawa jazdy, mandatów, ale przede wszystkim będziemy bezpieczni.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka