Sukcesem dla policjanta z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zakończył się udział w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w brazylijskim Jiu Jitsu. Po stoczonych zaciętych walkach ostrołęcki policjant zajął III miejsce w kategorii wagowej 85.5 kg (brązowe i czarne pasy).

5 czerwca na matach hali sportowej szkoły podstawowej nr 1 przy ul. Kopernika w Mińsku Mazowieckim, rozegrały się zawody 3 Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu Jitsu. W rywalizacji udział wzięli zawodnicy z wielu różnych formacji mundurowych w tym: wojska, straży pożarnej, straży granicznej i policji. Reprezentowali oni jednostki z wielu miast w kraju.

Swoje turniejowe umiejętności sprawdził także policjant z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce: sierż. Sztabowy Daniel Zaręba.

Funkcjonariusz po stoczeniu dwóch walk w kategorii wagowej 88.5 kg (brązowe i czarne pasy) zajął III miejsce, tym samym znalazł się na podium. Walki odbywały się na zasadzie zapasów oraz chwytów w parterze z zastosowaniem dźwigni i duszeń.

Sierż. szt. Daniel Zaręba jest dobrze znany wszystkim mieszkańcom Ostrołęki oraz powiatu ostrołęckiego, którzy interesują się boksem i kickboxingiem. Poza służbą w policji pełni on również rolę trenera w klubie Victoria Ostrołęka.

Serdecznie gratulujemy naszemu koledze, życzymy mu także kolejnych sukcesów oraz wytrwałości w dzieleniu czasu pomiędzy treningami, a służbą.

Autor: kom. Tomasz Żerański