W dniach 23-24.06.2023 r. zawodnicy MKKK w składzie Katarzyna Lisiewska i Jakub Prusiński wzięli udział w Mistrzostwach Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców Karate Shinkyokushin, które w tym roku odbyły się w węgierskim mieście Debrecen.

Nasza dwójka tym razem wróciła do Polski bez medali, ale ich trener sensei Artur Prusiński uważa, że sam start w ME jest dużym osiągnięciem i właśnie z taką myślą planuje przygotowania do kolejnych startów w nowym sezonie. Zarówno Kasia jak i Jakub mieli bardzo wymagające pojedynki i mimo woli walki i dużego zaangażowania nie udało im się przejść pierwszej rundy turnieju. Jednak na takich turniejach nie ma słabych zawodników, a dowodem na to jest fakt, że w turniejach rangi ME organizowanych przez World Karate Organization biorą udział tylko zawodnicy, którzy zdobyli 1 lub 2 miejsce na turnieju kwalifikacyjnym w swoim kraju.

Mimo braku medali dla przedstawicieli MKKK, polska reprezentacja osiągnęła znakomity wynik zdobywając 3 miejsce drużynowo ustępując miejsca tylko reprezentantom Ukrainy i Litwy. Ten wynik pokazuje, że jako kraj jesteśmy w czołówce europejskiego karate. Opiekunami zawodników byli sensei Artur Prusiński i Kinga Przybyłek. Powiat Ostrołęcki dofinansował koszty transportu.

mkkk1.jpeg     mkkk2.jpeg     mkkk3.jpeg