Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wspólnie z uczniami z Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrołęce przypominali kierowcom podstawowe zasady bezpieczeństwa i ruchu drogowego obowiązujące w rejonie przejść dla pieszych. Była to również doskonała okazja do rozmowy z uczniami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Działania były prowadzone w ramach kampanii „Kierowco! Nie polujemy na zebrach!”

 

W ramach działań profilaktycznych funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce kontynuują działania „Kierowco! Nie polujemy na zebrach!”. W ich ramach odwiedzili Szkołę Podstawową nr 5 w Ostrołęce. Podczas spotkania policjanci przypomnieli uczniom najważniejsze przepisy ruchu drogowego oraz  podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek funkcjonariuszy.

Kolejnym etapem spotkania było sprawdzenie wiedzy na przejściach dla pieszych. Podczas wspólnego spaceru policjanci zapoznali dzieci ze znakami drogowymi, które znajdują się w rejonie szkoły i przejść dla pieszych. Była to również doskonała okazja, aby w ramach akcji „Kierowco! Nie poluj na zebrach”, przypomnieć kierujących o zachowaniu zasady bezpieczeństwa podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych zwłaszcza w rejonie szkoły.

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i nierespektowanie znaków to oprócz nadmiernej prędkości główne przyczyny wypadków drogowych, niestety często tych najtragiczniejszych w skutkach. Aby przeciwdziałać takim tragediom, by podnieść świadomość kierujących i pieszych policjanci realizują  kampanię - „Kierowco ! Nie polujemy na zebrach”.

 Dzieci poprzez machanie ręką do kierujących upewniały się, że są widoczne na przejściu dla pieszych a tym samym bezpieczne.

Korzystając z okazji apelujemy do kierowców o ostrożność w rejonach szkół, przedszkoli oraz przejść dla pieszych

 

kom. Tomasz Żerański