Zaledwie kilka minut temu ostrołęccy policjanci zostali poinformowani o próbie oszustwa osoby starszej pod pretekstem wypadku drogowego, który miał spowodować członek jej rodziny. Fałszywy policjant chciał od seniorki pieniądze na kaucję, aby jej córka nie trafiła do więzienia za spowodowanie rzekomego wypadku drogowego. Jak najszybciej skontaktujmy się z członkami naszej rodziny i uczulmy ich na tego rodzaju zagrożeniem przypominając o tym, aby nie przekazywali żadnych pieniędzy osobom obcym. Pamiętajmy również, że żaden policjant nie ma prawa żądać od nas pieniędzy, jeśli to robi to znak, że mamy do czynienia z oszustem i jak najszybciej powinniśmy powiadomić prawdziwych policjantów.

Za jednym telefonem są kolejne. Dlatego ostrzegamy: każdy kto dzwoni i prosi o przekazanie obcej osobie  pieniędzy lub przelanie ich na  „bezpieczne” konto TO OSZUST!

Wystarczy, że każdy z nas zadzwoni do osoby starszej, członka swojej rodziny i ostrzeże ją przed sposobem działania oszustów. Niech każdy senior powie o tym swojej sąsiadce lub sąsiadowi.

W ten sposób błyskawicznie możemy przyczynić się do zwiększenia świadomości osób starszych o istniejącym zagrożeniu. Wiedząc jak działają przestępcy seniorzy nie dadzą się oszukać!

Pamiętajmy! W przypadku otrzymania telefonu z prośbą o przekazanie pieniędzy od osoby podającej się za wnuczkę, córkę, czy też policjanta możemy być pewni – rozmawiamy z oszustem!

W takiej sytuacji należy jak najszybciej się rozłączyć i skontaktować z Policją pod numerem 112. Jeden telefon wystarczy, by uchronić się przed utratą oszczędności całego swojego życia.

W kontaktach z osobami obcymi stosujmy zasadę ograniczonego zaufania!

kom. Tomasz Żerański