Policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wczoraj prowadzili działania „Prędkość” na terenie naszego miasta i powiatu. W ramach akcji funkcjonariusze dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość. Niestety nie wszyscy kierujący stosowali się do obowiązujących limitów prędkości, jeden z kierowców przekroczył dozwoloną prędkość ponad dwukrotnie - stracił już prawo jazdy. Działania miały zasięg ogólnopolski.

Działania te przede wszystkim wpływają na poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego miasta i powiatu. Są one ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości, gdyż wykroczenie to generuje najwięcej groźnych w skutkach wypadków drogowych.

W trakcie działań policjanci interweniowali wobec 73 sprawców wykroczeń drogowych polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości, nakładając na kierujących mandaty oraz punkty karne za przekroczenie prędkości. Jeden z kierowców został, który został zatrzymany przez policjantów z Mazowieckiej Grupy SPEED przekroczył dozwoloną prędkość ponad dwukrotnie – jego prawo jazdy już zostało zatrzymane.

W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że policjanci będą cyklicznie powtarzać tego typu akcje, ponieważ to właśnie nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wszystkich zdarzeń drogowych.

W czasie kontroli policjanci uświadamiali kierujących nie tylko w zakresie obowiązujących uregulowań i zaostrzonych kar, ale również podkreślali, że przestrzeganie przepisów i rozsądne oraz odpowiedzialne uczestnictwo w ruchu drogowym jest podstawą bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg.

Przypominamy także, że przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym, wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

 

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka