Powiat Ostrołęka: Wsparcie psychologa dla uczniów, nauczycieli i mieszkańców gm. Kadzidło

2 min czytania
Powiat Ostrołęka:                   Wsparcie psychologa dla uczniów, nauczycieli i mieszkańców gm. Kadzidło

Szanowni Państwo, mieszkańcy Powiatu Ostrołęckiego

w związku z dzisiejszym wydarzeniem, do którego doszło w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle zwracamy się do Państwa o zachowanie spokoju. To wydarzenie, chociaż niezwykle przykre i tragiczne, jest incydentem możecie Państwo, jak zapewnia policja, czuć się w swojej miejscowości bezpiecznie. Nie znamy motywów postępowania sprawcy ataku to z pewnością postarają się ustalić śledczy. Na pewno nie ustalą tego dziennikarze. Dla większości, którzy najechali” dziś Kadzidło - był to jedynie sensacyjny temat, o którym jutro już zapomną. Pojawiające się w mediach informacje jakoby takie sytuacje zdarzały się w szkole już wcześniej, są nieprawdziwe i zwyczajnie krzywdzące zarówno dla grona pedagogicznego, dyrekcji, jak i dla samych uczniów.

Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle to szkoła, do której Powiat Ostrołęcki, jako organ prowadzący nie ma żadnych zastrzeżeń. To szkoła z dobrą kadrą, ambitnymi uczniami, przyjazną atmosferą.

Zwracamy się z prośbą o empatię i zrozumienie wobec osób, które przeszły dziś traumę i będą mierzyć się z nią przez najbliższe dni i tygodnie. O uszanowanie prywatności wszystkich, których spokój i poczucie bezpieczeństwa zostały dziś zburzone. Zwłaszcza uczniów, którzy ucierpieli bezpośrednio i ich rodzin. Nie ferujmy też zbyt łatwo wyroków.

❗️
❗️
❗️
Dla wszystkich, którzy czują potrzebę wsparcia psychologa pełni on dyżur całodobowy pod nr tel. 660 690 550. W czwartek w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z siedzibą w Kadzidle dyżur stacjonarny psychologa w godz.8.00-15.00.

Data publikacji: 29-11-2023 20:29

Powrót do poprzedniej strony »

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce,

powiatostrolecki.pl/5096/wsparcie-psychologa-dla-uczniow-nauczycieli-i-mieszkancow-gm-kadzidlo.html

Autor: krystian