Trzy miesiące – na taki czas musiał ,,pożegnać” się z prawem jazdy młody mieszkaniec naszego powiatu, który jadąc BMW przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym aż o 72 km/h. Oprócz tego mężczyzna otrzymał mandat karny w wysokości 400 złotych, a do jego konta ,,kierowcy” zostało dopisanych 10 punktów karnych. Apelujemy o przestrzeganie prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim.

Dziś rano ostrołęccy policjanci z ,,drogówki” podczas wykonywania czynności służbowych na terenie naszego powiatu odnotowali kierowcę, który poruszał się bmw o wiele za szybko, tym samym zlekceważył ograniczenie prędkości do 50 km/h. Młody kierowca w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 122 km/h.

Zgodnie z obowiązującym prawem 23 - letniemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy na okres 3 miesięcy, nałożono także na niego mandat karny w wysokości 400 zł oraz przypisano mu 10 punktów karnych.

 

Apelujemy do wszystkich kierujących o jazdę zgodną z przepisami i dostosowywanie prędkości do warunków panujących na drodze. Dla osób, którzy będą traktowali drogę, jak tor wyścigowy nie będzie żadnej taryfy ulgowej.

asp. Tomasz Żerański


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.