Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Ostrołęka już po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji zbiórki krwi MOTOSERCE 2019. Ponownie w akcji aktywnie uczestniczyli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, którzy zabezpieczali przejazd na policyjnych motocyklach oraz co najważniejsze oddawali krew dla potrzebujących. Na uczestników czekały koncerty, konkursy, ambulans do pobierania krwi oraz widowiskowa parada motocykli pilotowana przez policyjne motocykle. Policjanci z różnych wydziałów ostrołęckiej komendy oddawali krew dla osób potrzebujących. Łącznie zebrano 203 litry krwi. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć tak szczytną inicjatywę.

Organizatorami tego ważnego przedsięwzięcia był Klub Motocyklowy PERUN Ostrołęka.

Patronat Honorowy nad akcją objął, m.in. Komendant Miejski Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański. Podobnie jak w latach minionych w akcji uczestniczyli policjanci. Wśród nich byli funkcjonariusze ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego oraz wydziału prewencji.

Oprócz tego co najważniejsze, czyli zbiórki krwi dla osób potrzebujących jednym z głównych elementów MOTOSERCA była parada. Policjanci z ostrołęckiego wydziału prewencji z dziećmi i młodzieżą przeprowadzili pogadanki dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa.

 

 Cały przejazd zabezpieczali policjanci z ostrołęckiej drogówki. Wśród nich nie mogło zabraknąć policjantów na motocyklach.

Dodatkowy udział policjantów to wykorzystanie symulatora jazdy motorowerem, dzięki któremu każdy uczestnik bez względu na wiek, czy posiadane umiejętności mógł w sposób całkowicie bezpieczny spróbować swoich sił jeżdżąc jednośladem. Z tej atrakcji skorzystało blisko 100 młodych miłośników jednośladów. Podczas akcji przedstawiono także symulacje wypadku drogowego.

Najważniejsza była jednak krew, którą podczas akcji oddawali również ostrołęccy policjanci. Zebrano jej prawie 203 litrów.

Pamiętajmy, że oddając krew ratujemy życie, ale nie tylko. Przekonała się o tym młoda kobieta, która pierwszy raz w życiu oddając krew wygrała podczas jednego z konkursów motorower. Podczas całej akcji panowała wspaniała atmosfera życzliwości i uśmiechu.

Dziękujemy organizatorom akcji za profesjonalne zabezpieczenie i bardzo dobra współpracę podczas organizacji działań.

 

asp. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka