Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce spotkali się w ostatnim tygodniu z członkami Klubów Seniora z msc. Borawe, Rzekuń i Laskowiec. Spotkania te miały charakter edukacyjno-informacyjny i dotyczyły wszelkiego rodzaju zagrożeń, na jakie mogą się natknąć seniorzy. Tematyka spotkań obejmowała swoim zakresem również oszustwa metodą „na wnuczka” i „policjanta”.

Ostrołęccy policjanci systematycznie spotykają się z seniorami z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. W ostatnim czasie spotkali się z członkami Klubu Seniora w msc. Borawe, a także Rzekuń i Laskowiec. Tematyką spotkań były zagadnienia związane z autentycznością banknotów, korzystaniem z bankomatów, dokumentów, telefonu oraz Internetu, jak również kwestia uczestnictwa w różnego rodzaju pokazach i zawieranie różnego rodzaju umów.

Seniorzy dowiedzieli się, jak bezpiecznie korzystać z karty bankomatowej, telefonu, Internetu oraz gotówki. Ponadto o tym, jak wycofać się z umowy zawartej „na odległość” – przez telefon czy też podpisanej na pokazie lub innym spotkaniu.

Ciekawą i mocno trafiającą do seniorów częścią każdego spotkania była projekcja filmu przedstawiającego sposoby działania oszustów podszywających się za wnuczka czy też policjanta oraz pogadanka na temat bezpieczeństwa na drodze i w miejscu zamieszkania.

 

asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.