Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest już dość znanym sposobem komunikowania się z Policją. Świadczy o tym liczba zgłoszeń mieszkańców naszego regionu. To interaktywne narzędzie jest łatwe w obsłudze i skuteczne w przekazywaniu informacji o miejscach, gdzie łamane jest prawo. Dzięki temu możemy mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy.

O tym, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest interaktywnym narzędziem komunikacji pomiędzy społeczeństwem a Policją wie już dużo mieszkańców naszego miasta i powiatu. Liczba zgłoszeń z roku na rok wzrasta jednak są być może jeszcze tacy, do których ta informacja być może jeszcze nie dotarła.

Dlatego przypominamy, że KMZB służy do zgłaszania nieakceptowanych społecznie zjawisk. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia sprawdzają wskazane miejsca i reagują na łamanie prawa. W przypadku jego potwierdzenia  we wskazane miejsce kierowana jest zwiekszona ilość policyjnych patroli.

Od początku istienia ,,mapy" nasi mieszkańcy z takiej formy powiadamiania Policji skorzystali  2836 razy. Zgłoszenia mieszkańców dotyczyły najczęściej przekraczania dozwolonej prędkości, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, nieprawidłowego parkowania, niewłaściwej infrastruktury, a także grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją.

Policjanci zachęcają mieszkańców zarówno Ostrołęki, jak  i powiatu ostrołęckiego do korzystania z tej formy  komunikacji z Policją. Krajowa Mapa Zagrożeń dostępna jest pod adresem: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Jednak apelujemy o rozsądne korzystanie z aplikacji ponieważ każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

Pamiętajmy, że zgłoszenia za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112.