Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Wirtualne biuro - co to i dla kogo?

Wraz z postępem technologicznym na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań, które sprawiają, że prowadzenie działalności gospodarczej nabiera nowego wymiaru i staje się bardziej przestępne. Jednym z takich udogodnień jest możliwość posiadania wirtualnego biura, które niesie ze sobą wiele zalet i minimalizuje koszty prowadzenia działalności.

Czym jest wirtualne biuro?

Wirtualne biuro, to odpowiedź rynku na problem freelancerów i osób, pracujących zdalnie, które zakładają swoje firmy. Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się bowiem z koniecznością zarejestrowania firmy i wskazania jej siedziby. Choć niektórzy uważają, że można zarejestrować siedzibę firmy w mieszkaniu, to warto pamiętać o tym, że takie rozwiązanie może wyglądać niekorzystnie w oczach potencjalnych klientów. Nawiązanie współpracy z wirtualnym biurem umożliwia nam głównie dwa aspekty:

  • możliwość rejestracji firmy pod adresem biura,
  • kierowanie firmowej poczty na adres wirtualnego biura. Odbierają ją pracownicy, którzy następnie informują właściciela firmy o tym, że nadeszła korespondencja. Istnieją biura, w których pracownicy wykonują skany poczty i przesyłają ją do właścicieli firmy - wszystko wymaga odpowiedniej zgody oraz dokonania odpowiednich ustaleń między stronami.

Oczywiście zakres współpracy z poszczególnym biurem może nieznacznie się różnić, w zależności od charakteru danego biura. Istnieją wirtualne biura, które dają możliwość skorzystania z sal konferencyjnych na wypadek organizowania spotkań z klientami czy z pracownikami. Najczęściej wirtualne biura dysponują lokalizacjami, które są generalnie pozytywnie odbierane. Najczęściej jest to centrum miasta bądź dobrze kojarzona dzielnica. Sprawia to, że Twoja firma od pierwszych chwil wywiera pozytywne wrażenie i zachęca do dalszej współpracy.

Prestiżowy adres dla swojej firmy znajdziesz na stronie:

logo biura wirtualnego Nowogrodzka

Jakie są zalety wirtualnego biura?

Wirtualne biuro ma wiele zalet, które od lat zrzeszają coraz większą ilość zwolenników tego rozwiązania. Przede wszystkim pozwala ono zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy. Po porównaniu kosztów wynajmu lokalu na biuro oraz abonamentu za wirtualne biuro okazuje się, że możemy zaoszczędzić nawet kilka tysięcy, nie tracąc przy tym wypracowanego wizerunku. Dodatkowo posiadając dostęp do wirtualnego biura nie musimy zapewniać w nim usług sprzątania, opłaty rachunków etc. - wszystkie te aspekty leżą po stronie pracowników i zarządu biura. Wirtualne biuro, to także idealna siedziba dla firm, których jest coraz więcej, opierających swoją działalność na pracy zdalnej i na dostępie do internetu.

W takim wypadku nie ma konieczności regularnego spotykania się z pracownikami, żeby móc współpracować. Wynajem lokalu biurowego byłoby więc stratą pieniędzy, które możemy przeznaczyć na rozwój innowacji w naszej działalności. Dodatkowo, jeśli chcemy skorzystać z realnej przestrzeni biurowej, to większość wirtualnych biur taką dysponuje. Robiąc to jednak jednorazowo nie musimy troszczyć się o wyposażenie biura, jego design i atmosferę, która w nim panuje. Podsumowując - wirtualne biuro to dwa słowa: oszczędność i funkcjonalność.