Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

W niedzielne popołudnie policjant Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Ostrołęce, będąc w czasie wolnym, zatrzymał nietrzeźwego kierującego motorowerem. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile, a pojazd nie posiadał ani aktualnych badań technicznych ani ważnej polisy OC.

Policjantem jest się zawsze. Świadczy o tym postawa jednego z mundurowych Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. W niedzielne popołudnie, będąc w czasie wolnym od służby, policjant dokonał zatrzymania 35 – letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego, który kierował skuterem malaguti będąc w stanie nietrzeźwości. Następnie poinformował o tym fakcie dyżurnego. Skierowany na miejsce patrol dokonał badania trzeźwości na zawartość alkoholu w organiźmie. Urządzenie wskazało ponad 2 promile. Ponadto policjanci ujawnili, że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych ani ubezpieczenia OC.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

 

mł. asp. Aneta Waracka

 


zgłoś błąd