Zagraniczne i polskie giełdy kryptowalut – jakie warto wybrać?

Giełdy kryptowalut służą do kupowania oraz do sprzedawania aktywów cyfrowych. Dzięki szerokiej gamie dostępnych opcji wybór właściwej giełdy ma bardzo duże znaczenie dla każdego inwestora. Przyglądamy się niektórym z najbardziej znanych zagranicznych i polskich giełd kryptowalut, w tym Binance, KuCoin, Bybit, Zonda i Kanga!

1. Binance

Binance to jedna z największych i najpopularniejszych giełd kryptowalut na świecie, oferująca szeroką gamę cyfrowych aktywów do handlu. Przez wielu inwestorów jest ona polecana jako najlepsza giełda kryptowalut.

Giełda kryptowalutowa Binance zapewnia zaawansowane funkcje handlowe, takie jak handel spot, handel kontraktami futures, handel marżą i stakowanie, czyli blokowanie środków w sieci blockchain w ramach procesu Proof of Stake, co zwiększa bezpieczeństwo transakcji. Można również korzystać na niej z wygodnego i intuicyjnego dla użytkownika interfejsu obsługi. Ze względu na popularność i dużą liczbę użytkowników cechuje ją także wysoką płynność w różnych parach handlowych.

Binance jest giełdą uznawaną za bezpieczną, ponieważ stosuje ona uwierzytelnianie dwuskładnikowe, zimne przechowywanie środków i prowadzone są również na niej systematyczne audyty bezpieczeństwa.

2. KuCoin

KuCoin to globalna giełda kryptowalut znana z szerokiej gamy aktywów cyfrowych i innowacyjnych funkcji handlowych. Poza popularnymi aktywami takimi jak Bitcoin oraz Ethereum pozwala ona również na prowadzenie handlu przeszło 700 innymi walutami.

Giełda KuCoin oferuje handel spot, handel kontraktami futures, handel marżą i usługi stakowania. Zapewnia przyjazny dla użytkownika interfejs i konkurencyjne opłaty handlowe. Także KuCoin wdraża zaawansowane środki bezpieczeństwa, takie jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe, szyfrowanie i posiada dedykowany zespół ds. bezpieczeństwa, aby chronić zasoby użytkowników.

3. Bybit

Bybit to giełda kryptowaluty, która specjalizuje się handlu Bitcoinami i Ethereum. Obecnie jest ona również dostępna w języku polskim.

Bybit oferuje handel z dźwignią finansową do 100x, wraz z zaawansowanymi narzędziami i funkcjami handlowymi. Koncentruje się na zapewnieniu bezproblemowego handlu doświadczonym traderom.

Bybit priorytetowo traktuje bezpieczeństwo dzięki takim środkom, jak zimne przechowywanie środków, ochrona przed DDoS i stosuje portfele z wieloma podpisami. Warto jednak wskazać, że niektórzy eksperci wskazują, że nie jest ona maksymalnie bezpieczna ze względu na brak odpowiedniego nadzoru.

4. Zonda (dawniej BitBay)

Inwestorzy mają obecnie do dyspozycji także polskie giełdy kryptowalut. Zonda to jedna z największych giełd kryptowalut w Polsce, oferująca szeroką gamę cyfrowych aktywów do handlu.

Zonda obsługuje przede wszystkim handel spot, pary handlowe typu fiat-to-crypto, czyli handel walutami tradycyjnymi, i crypto-to-crypto, czyli handel z użyciem samych kryptowalut oraz usługi stakingu. Jest przeznaczona dla początkujących i bardziej zaawansowanych inwestorów kryptowalutowych.

Giełda ta stosuje różne środki bezpieczeństwa, aby zapewnić bezpieczeństwo środków użytkowników, między innymi są to uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

5. Kanga

Kanga to giełda kryptowalut, której celem jest zapewnienie przyjaznej dla użytkownika platformy do handlu aktywami cyfrowymi.

Podobnie jak inne rodzaje giełd kryptowalutowych, Kanga oferuje handel spot, transakcje fiat na kryptowaluty i kryptowaluty na kryptowaluty oraz prosty interfejs odpowiedni dla początkujących. Wykorzystuje ona również różne środki bezpieczeństwa.