Jaki agregat prądotwórczy FOGO wybrać? Dlaczego warto zaufać tej marce? Zobaczmy!

Agregaty prądotwórcze są niezastąpionym narzędziem w przypadku awarii zasilania lub prac prowadzonych w terenie. Wybór odpowiedniego produktu nie należy do najłatwiejszych, zwłaszcza w obliczu różnorodności marek i modeli dostępnych w sklepach z maszynami budowlanymi. Jednym z liderów polskiego rynku jest firma FOGO. Dlaczego warto jej zaufać?

Kilka słów o marce

FOGO to aktualnie największy producent agregatów prądotwórczych w Polsce. Firma działa nieprzerwanie od 2003 roku. Jej siedziba i zakład znajdują się w Wilkowicach na Wielkopolsce. Za swoje dotychczasowe dokonania została wyróżniona prestiżowymi nagrodami, w tym między innymi laurem „Teraz Polska”, wręczanym przez Parę Prezydencką za produkty i usługi wyjątkowe pod względem jakości i innowacyjności. Wśród innych wyróżnień warto wymienić: Certyfikat Solidnej Firmy, Gazele Biznesu, Polski Sukces, Diamenty Forbesa czy Certyfikat Wiarygodności Biznesowej Dun&Bradstreet.

Na jakim rynku działa firma FOGO? Agregat to urządzenie uniwersalne, możliwe do zastosowania także poza granicami Polski. Z tego względu marka prowadzi szeroko zakrojoną działalność eksportową. Spółka znajduje się w pierwszej dziesiątce producentów generatorów prądotwórczych w Europie. Prawie połowa maszyn sprzedawana jest zagranicą. W poprzednich latach firma była też wyłącznym dostawcą w tej dziedzinie dla Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Warto też odnotować, że marka FOGO jest jednym z podmiotów tworzących szerszą Grupę FOGO, w skład której wchodzą także:

 • Agregaty – spółka realizująca serwisy gwarancyjne i pogwarancyjne oraz wynajem urządzeń,
 • FOGO ENERGIA – spółka zajmująca się usługami DSR i optymalizacją zakupów energii,
 • GENERPOL – spółka mająca w ofercie magazyny energii, mikrosieci, elektronikę,
 • CAGEN – spółka sprzedająca agregaty prądotwórcze diesel, gazowe czy kogeneracyjne,
 • FOGO ROBOTICS – spółka skupiająca się na automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych.

Agregat prądotwórczy Fogo F 2001 IS

Agregat prądotwórczy Fogo F 2001 IS

Zalety agregatu prądotwórczego FOGO

Jest to firma o ugruntowanej pozycji na rynku agregatów prądotwórczych. Do najważniejszych czynników sukcesu należy:

 • wysoka jakość – przedsiębiorstwo stawia na jakość komponentów i staranność w produkcji, co przekłada się na trwałość i niezawodność urządzeń,
 • szeroka oferta – różnorodność rozwiązań w zakresie typów i mocy pozwala dopasować agregat do indywidualnych potrzeb klienta,
 • efektywność energetyczna – dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, agregaty są wydajne, co przekłada się na mniejsze zużycie paliwa i niższe koszty eksploatacji,
 • niski wpływ na środowisko – dział techniczny projektuje agregaty z myślą o minimalnym wpływie na naturę,
 • wsparcie posprzedażowe – atutem jest także kompleksowa obsługa klienta na każdym etapie użytkowania urządzenia oraz dostępność części zamiennych.

Duży wybór agregatów marki FOGO znajdziesz tutaj: https://www.gotexbudowlane.com.pl/agregaty-pradotworcze-trojfazowe-fogo.

Na jakie agregaty FOGO warto zwrócić uwagę?

Poniżej przedstawiamy listę modeli, które mogą być przydatne w różnych okolicznościach. Każdy z nich cechuje się wysoką jakością parametrów, co zapewnia bezpieczną i wydajną pracę.

 • Agregat inwerterowy FOGO F 2001 IS to jednofazowe urządzenie pracujące na pełnej sinusoidzie. Dzięki temu użytkownik ma gwarancję stabilności napięcia i częstotliwości Hz. Jest świetnym wyborem do zasilania elektroniki czy pieców CO.
 • Agregat FOGO 6001 – to rodzina urządzeń o mocy maksymalnej 6,6 kW. Zostały one wyposażone w zabezpieczenie przed przeciążeniem, czujnik poziomu oleju oraz tłumik z przyłączem węża do spalin, co sprawia, że praca z nimi jest komfortowa.
 • Agregat FOGO FV 15000 – będzie niezastąpioną pomocą w budownictwie, rolnictwie, ogrodnictwie oraz przemyśle.

Agregat prądotwórczy Fogo F 6001 R

Agregat prądotwórczy Fogo F 6001 R