Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Plastyka piersi. O tym musisz wiedzieć

Piersi kobiece uznawane są atrybut kobiecości i seksualności, czyli wprost przeciwnie do piersi męskich, które zazwyczaj nie wpływają na ogólną ocenę, chyba że są niezwykle umięśnione. Od wieków kobieca pierś przyciąga uwagę męskiego oka i powoduje szybsze bicie serca. Zazwyczaj kobiety nie wstydzą się swojego ciała, jednak zdarzają się jednak przypadki kiedy kobieta wstydzi się swoich piersi i za wszelką cenę ukrywa pod szerokimi strojami. Tymczasem zarówno dla zbyt małych lub zbyt dużych piersi są metody plastyczne, które pozwalają na uzyskanie idealnego kształtu piersi.

W Szpital Dworska realizujemy operacje plastyczne dla pań, które chcą powiększyć lub zmniejszyć rozmiar. Tak, duże piersi również mogą przysporzyć wiele problemów i zmartwień. Częstym powodem przeprowadzenia operacji jest też zmiana kształtu piersi po przebytej ciąży, nagłym spadku wagi lub naturalnego procesu starzenia, które powoduje że pierś kobieca traci na jędrności, cześć kobiet zmaga się ze znaczną asymetrią piersi, która również jest przyczyną decydowania się na zabieg.

Najczęściej stosujemy zabiegi z implantami, które są dokładnie dobierane do potrzeb klientek, natomiast to nie jedyna metoda powiększania piersi. Istnieje jeszcze możliwość pobrania tkanki tłuszczowej z uda lub brzucha. Aby doszło do operacji powiększania piersi, pacjentka musi być całkowicie zdrowa i nie karmiąca piersią. Konieczne jest też zrealizowanie szeregu badań laboratoryjnych, mammografii oraz prześwietlenie klatki piersiowej. Z rozpoczęcia operacji wyklucza infekcja oraz niewydolność krążeniowo – oddechowa czy choroby nerek. Operację przeprowadzamy w znieczuleniu ogólnym, gdyż wbrew powszechnie panującej opinii jest to bardzo poważny zabieg chirurgiczny. W czasie konsultacji przeprowadza się również rozmowę z pacjentką na temat jej wizji swojego wyglądu po operacji. Należy przedstawić wszystkie warianty, jakie mogą się wydarzyć. Niestety część pacjentek przychodzi z konkretnym przykładem piersi idealnych, co nie zawsze może zostać zrealizowane, a przynajmniej nie dzięki jednemu zabiegowi.

W czasie zabiegu chirurgicznego pacjentka otrzymuje implanty silikonowe, rzadziej implant z roztworem soli fizjologicznej. Implanty silikonowe są dziś realizowane w taki sposób, że w bardzo naturalny sposób odzwierciedlają naturalną pierś. Porowata tekstura sprawia, że implant nie przemieszcza się, co jest powszechnie krążącą informacją. Implanty dobieramy do efektu jaki chce uzyskać klienta, ale zawsze jest to konsultowane z lekarzem prowadzącym, który doradzi rozmiar i dobierze rozmiar do ogólnej figury. Mogą one mieć kształt okrągły, co sprawia że są uniesione i pełne, lub też kształt anatomiczny, czyli kształt łzy dający praktycznie w 100% wrażenie prawdziwości piersi.

Decydując się na plastykę piersi musimy mieć na uwadze, że implanty nie sią rzeczą na całe życie. Trzeba przygotować się na zabieg ich wymiany po kilkunastu latach. Nie zmienia to faktu, że ta metoda plastyki piersi przywraca wielu paniom poczucie kobiecości, a ich pewność siebie oraz wzrost samoakceptacji daje dużo więcej możliwości w zawieraniu nowych znajomości, skutecznej pracy czy po prostu polepsza standard życia.