Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Doradca kredytowy - niezależny czy po stronie dewelopera? Wady i zalety obu rozwiązań

Doradca kredytowy to nieoceniony sprzymierzeniec w poszukiwaniu korzystnego rozwiązania kredytowego na zakup nieruchomości. Możesz skorzystać z usług niezależnego doradcy lub specjalisty po stronie dewelopera. Jakie są plusy i minusy każdego rozwiązania?

Doradca kredytowy to specjalista, którego rolą jest rozeznanie i pomoc w wyborze najkorzystniejszej opcji kredytu. Rolą doradcy jest także udzielenie niezbędnych informacji dotyczących zasad udzielania kredytów oraz warunków, jaki musisz spełnić, aby otrzymać pomoc banku. Duży popyt na zakup nieruchomości oraz niepewność związana z podjęciem dużego zobowiązania finansowego wobec banku, sprawiają, że usługi doradców kredytowych stają się coraz popularniejsze. Coraz częściej usługa doradztwa kredytowego pojawia się także w ofercie topowych deweloperów. Jakiego doradcę lepiej wybrać?

Samodzielny doradca kredytowy

Doradca kredytowy będący niezależnym agentem posiada dostęp do licznych opcji kredytowych będących w ofertach różnych banków, a także dysponuje wiedzą na temat najnowszych promocji i preferencyjnych rozwiązań kredytowych. Dzięki temu, znając możliwości kredytowe klienta, jest w stanie zaoferować najkorzystniejszą ofertą dostępną na rynku.

Samodzielny doradca kredytowy posiada indywidualne podejście do klienta i prowadzi go przez proces uzyskania kredytu, załatwiając część niezbędnych formalności oraz kompletując w imieniu klienta dokumentację potrzebną dla banku. Samodzielny doradca rozlicza się z bankiem prowizją za każdy otrzymany kredyt. Z tego powodu również w jego interesie leży, aby cały proces był sprawny i bezproblemowy.

Korzystanie z usług samodzielnego doradcy, niestety wciąż wiąże się z prawdopodobieństwem, że możesz trafić na oszusta, który zyskując dostęp do Twoich danych, może ukraść zainwestowane środki lub wpędzić Cię w niekorzystne oferty. Dlatego decydując na takie usługi, koniecznie musisz zapoznać się z referencjami, doświadczeniem oraz kwalifikacjami osoby, którą wybierzesz.

Doradca kredytowy po stronie dewelopera

Bezpiecznym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług doradcy kredytowego po stronie dewelopera. Firmowy doradca to często stosowana praktyka, która ma na celu maksymalne ułatwienie procesu zakupu mieszkania. Przykładem mogą być deweloperzy w Ostrołęce, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, posiadają w ofercie taką możliwość. Jakie są plusy skorzystania z usług doradcy kredytowego po stronie dewelopera?

Decydując się na takie rozwiązanie, zyskujesz dostęp do preferencyjnych ofert kredytowych. Dzięki skali kredytów oraz dużej ilości klientów deweloper jest w stanie wynegocjować z bankiem lepsze warunki niż w przypadku samodzielnych działań nabywcy. Dodatkowym udogodnieniem jest fakt, że doradca kredytowy po stronie dewelopera posiada dostęp do wszystkich potrzebnych dokumentów, co znacznie skraca i przyśpiesza cały proces. Upewnij się jednak, że firmowy doradca posiada dostęp do wszystkich ofert na rynku, a nie tylko kilku banków, z którymi ma umowę. Szerszy wybór powoli na znalezienie oferty najlepiej dopasowanej do twoich potrzeb.

Materiał przygotowany przez RynekPierwotny.pl