Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Ostrołęccy policjanci, podobnie jak funkcjonariusze w całej Polsce, wczoraj prowadzili ogólnopolskie działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wszelkie przypadki przekraczania obowiązujących ograniczeń prędkości. Niestety nie wszyscy kierowcy przestrzegali obowiązujących przepisów w tym zakresie. Przypominamy, że jedną z najczęstszych przyczyn poważnych zdarzeń drogowych jest zbyt szybka jazda.

Głównym celem wczorajszych działań pod kryptonimem „Kaskadowy pomiar prędkości” było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

Miejsca statyczne kontroli wystawione były kaskadowo, a wyznaczone zostały w oparciu o analizę zdarzeń drogowych oraz natężenie ruchu. Podczas policyjnych działań funkcjonariusze, oprócz kontroli prędkości, zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, stosowanie pasów bezpieczeństwa, stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie innych przepisów ruchu drogowego. Podczas działań policjanci wykorzystywali dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również pojazdy wyposażone w wideorejestrator.

Podczas działań, które trwały od godziny 06:00 do godziny 22:00 policjanci skontrolowali 99 pojazdów, z czego aż 90 przekroczyło dozwoloną prędkość. Dwaj kierowcy stracili swoje prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

 

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Niejeden z nich kończy się tragicznie.

Przypominamy również, że od 1 czerwca br. w obszarze zabudowanym przez całą dobę obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, chyba że znaki drogowe stanowią inaczej.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka