Pracujesz na terenie Niemiec lub Austrii? Zyskaj dodatkowe środki pieniężne za posiadanie dzieci

Ulgi na dziecko istnieją niemal w każdym kraju europejskim. Rodzice z tego tytułu mogą płacić mniejsze podatki. U naszych zachodnich sąsiadów popularny jest zasiłek rodzinny - Kindergeld. Ma on na celu zapewnienie odpowiednich warunków materialnych dla dzieci. Co ważne, dziecko w tym przypadku może mieszkać w Polsce. Jak skorzystać z dodatku na dziecko i ile ona może wynosić?

Kindergeld w Niemczech - złóż wymagane dokumenty

Kindergeld - zasiłek rodzinny z Niemiec, jest jednym z projektów świadczeń socjalnych, z których Niemcy słyną. Wsparcie finansowe od państwa dla dziecka jest przekazywane w postaci środków pieniężnych nawet do 25 roku życia. Warunkiem jest, że będzie ono kontynuować naukę. Wysokość świadczenia uzależniona jest od ilości dzieci, ale nie ma związku z sytuacją materialną rodziców.

Aby skorzystać z tego wsparcia, pracownik musi skompletować wymagane dokumenty i przekazać je do Niemieckiej Kasy Świadczeń Rodzinnych, m.in. zaświadczenie o zatrudnieniu i pracy w Niemczech, niemiecka karta podatkowa, czy akt urodzenia dzieci. Doradcy z holandia.org chętnie pomogą przygotować wniosek i wysłać go w Twoim imieniu. 

Familienbonus Plus w Austrii - skorzystaj z ulg podatkowych dla pracowników

Austria również może pochwalić się świadczeniami i ulgami podatkowymi dla rodziców. Przy rozliczaniu podatku istnieje możliwość ubiegania się o jednorazowy dodatek na dziecko, czyli Faminienbonus Plus, ulgę dla osób mających dzieci, a także szereg innych, które pozwolą uzyskać wyższy zwrot podatku z tego kraju.

Dodatek - Familienbeihilfe - przysługuje rodzicom, których dziecko nie ma ukończonych dziesięciu lat, a maksymalna wysokość tej ulgi to 2300 euro rocznie. Dzięki takim wsparciom, zwrot podatku z Austrii będzie o wiele wyższy. Cała procedura rozliczenia podatku trwa od 2 do 6 miesięcy.