Ogromną nieodpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, który wczoraj w Troszynie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Badanie alkomatem szybko wskazało przyczynę zdarzenia, mężczyzna miał w swoim organizmie prawie 2 promile alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy i niebawem odpowie za swoje bezmyślne zachowanie przed sądem. Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię. Nie zapominajmy, że już sama jazda w stanie nietrzeźwości jest PRZESTĘPSTWEM zagrożonym do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj kwadrans przed godzina 21 dyżurny ostrołęckich policjantów odebrał zgłoszenie dotyczące wypadku, który miał miejsce w Troszynie. Pod wskazanym adresem na poboczu drogi policjanci zastali uszkodzonego od uderzenia w drzewo vw, za kierownicą którego znajdował się 68 – letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, któremu załoga pogotowia udzielała pomocy medycznej.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów kierujący vw jadąc ul. Diamentową , na skrzyzowaniu z ul Szkolną w Troszyniestracił panowanie nad pojazdem, przez skrzyżowanie przejechał na wprost zatrzymując się na przydrożnym drzewie. Zaledwie kilkanaście metrów dalej znajdowało się przejście dla pieszych.

Od seniora wyczuwalna była woń alkoholu, alkomat wykazał w jego organizmie prawie 2 promile. Mężczyzna nie doznał obrażeń ciała wymagających hospitalizacji. Policjanci zatrzymali mu już prawo jazdy, w najbliższym czasie odpowie on za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka