Kierowcy przekraczający prędkość, czy popełniający rażące wykroczenia w ruchu drogowym przekonali się już o skuteczności działań policyjnej grupy SPEED. Jednak miniony tydzień był wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy od czasu utworzenia tej grupy, doświadczeni policjanci wchodzący w jej skład nie zatrzymali ani jednego kierowcy, który przekroczył prędkość o ponad 50 km/h.

Powołana grupa SPEED składa się z doświadczonych funkcjonariuszy. W ich ręce przekazano nowoczesne radiowozy, z pomocą których mogą studzić emocje kierowców, którzy lekceważą drogowe przepisy i zagrażają innym. Policjanci mają sporo pracy, bo niestety nadal są osoby, które jeżdżą niebezpiecznie i zdecydowanie za szybko. W minionym tygodniu nie obyło się bez kolejnych zatrzymań kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość, jednak po raz pierwszy policjanci z grupy SPEED nie ujawnili przekroczeń prędkości powyżej 50 km/h.

To był kolejny pracowity tydzień, bo policjanci z grupy SPEED ujawnili 1024 wykroczenia, a 814 z nich dotyczyło przekroczeń dopuszczalnej prędkości . Mundurowi nałożyli 888 mandatów karnych i skierowali 25 wniosków do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń. Policjanci zatrzymali 4 prawa jazdy oraz 46 dowodów rejestracyjnych. Grupa „SPEED” zatrzymała również 5 pijanych kierowców oraz 2, którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu.

O skuteczności działania grupy SPEED przekonał się kierujący fordem, który na DK-63 w miejscowości Mościbrody wyprzedzał pojazd na oznakowanym skrzyżowaniu. Otrzymał on mandat karny w wysokości 1000 zł., 5 punktów karnych. Kolejny kierujący toyotą w Radomiu ominął na przejściu dla pieszych nieoznakowany radiowóz, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu . 53-letni kierujący otrzymał mandat karny w wysokości 1500 zł., i 10 punktów karnych.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

 

Film SPEED_NOWY.mp4

Pobierz plik SPEED_NOWY.mp4 (format mp4 - rozmiar 12.54 MB)

Pliki do pobrania

  • Transkrypcja do filmu SPEED
    16.5 KB