Komendant Miejski Policji w Ostrołęce mł. insp. Mirosław Olszewski serdecznie zaprasza na debatę społeczną poświęconą bezpieczeństwu na terenie naszego miasta i powiatu. Debata odbędzie się 19 maja bieżącego roku o godzinie 17:00 w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Ostrołęce, ul. Janusza Korczaka 73. Serdecznie zapraszamy mieszkańców do udziału w debacie.

Jedną z metod zwiększenia bezpieczeństwa są debaty społeczne, które  oparte są na budowaniu atmosfery zaufania i zrozumienia z mieszkańcami, w celu rozwiązywania istniejących problemów w zakresie bezpieczeństwa.

Dlatego już 19 maja bieżącego roku zapraszamy naszych mieszkańców do udziału w ewaluacyjnej debacie powiatowej, która odbędzie się   godz. 17:00 w  Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Ostrołęce (mała aula).

Podczas  debaty omówiona zostanie realizacja wniosków z debaty powiatowej zorganizowanej w dniu 21 października ubiegłego roku, poruszone zostaną także tematy związane z poprawą bezpieczeństwa w różnych jego obszarach. Wiodącym tematem będzie bezpieczeństwo Seniorów.

Każdy z uczestników spotkania będzie mógł zadać pytanie dotyczące bezpieczeństwa także przedstawicielom samorządu, wójtom poszczególnych gmin, a  także służbom mundurowym.

W trakcie spotkania mieszkańcom zostanie zaprezentowana również  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacja ,, Moja Komenda” oraz program ,,Dzielnicowy bliżej nas". Aplikację  pozwalają każdemu mieszkańcowi mieć wpływ na bezpieczeństwo oraz na szybki i wygodny  kontakt z dzielnicowym.   

Podczas debaty każdy z jej uczestników będzie mógł podzielić się swoimi uwagami, czy wskazówkami mającymi na celu zwiększenie bezpieczeństwa.  Serdecznie zapraszamy do wzięcia  udziału w debacie.

kom. Tomasz Żerański