Noc Sobótkowa w Myszyńcu za nami. W tym roku, 18 czerwca,  była to 26. edycja imprezy, której organizatorem jest Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu, przy wsparciu finansowym Powiatu Ostrołęckiego. 

Na scenie amfiteatru prezentowały się miejscowe zespoły folklorystyczne oraz wykonawcy muzyki rozrywkowej.Uroczystego otwarcia Nocy Sobótkowej dokonała burmistrz Elżbieta Abramczyk oraz  dyrektor RCKK  Zdzisław Ścibek. Potem na scenie zaprezentowały się w tańcu, piosenkach i kurpiowskich gadkach zespoły z terenu gminy Myszyniec. Kiedy muzyka obficie płynęła z amfiteatru, w jej otoczeniu trwał w najlepsze  konkurs na poszukiwanie „kwiatu paproci”- atrybutu sobótkowej nocy.  Poszukiwania zakończyły się pełnym sukcesem. „Kwiat paproci” odnalazła Natalia, która otrzymała nagrodę rzeczową. Na scenie wręczyli ją burmistrz Elżbieta Abramczyk, przedstawicielka starosty ostrołęckiego Magdalena Mrozek-Rawa i dyrektor Zdzisław Ścibek.

W części koncertowej przed publicznością wystąpiła Ilona Świąder -  Królowa Disco, po niej zespoły   Menelaos, Spontan i DiscoBoys. Zabawa trwała niemal do północy.