Po raz kolejny ostrołęccy policjanci swoim działaniem udowodnili, że ich służba trwa 24 godziny na dobę. Interwencja policjantki z ostrołęckiego zespołu do spraw profilaktyki społecznej nieletnich i patologii wobec zakłócającego porządek publiczny agresora tak spodobała się osobom postronnym, że nadesłali oni na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce podziękowania. Po tym jak agresor uciekł ze sklepu klienci sami bili brawa funkcjonariuszce, która zareagowała będąc w dniu wolnym od służby.

Policjanci wykonując swoje codzienne zadania nie oczekują specjalnych podziękowań. Jednak jest nam bardzo miło jeśli ktoś doceni i zauważy pracę policjantów. Szczególnie, kiedy dotyczy to właściwej reakcji mundurowych, nawet tych będących w dniu wolnym od służby.

W miniony wtorek na skrzynkę mailową Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce nadesłano pisemne podziękowania dla policjantki z ostrołęckiego Wydziału Prewencji, która będąc w dniu wolnym od służby podjęła interwencję wobec agresywnego mężczyzny, który zaczął się awanturować w sklepie.

Całe zdarzenie miało swój początek ok. godzi. 16 w jednym ze sklepów przy ul. Goworowskiej w Ostrołęce. W momencie, kiedy obsługa sklepu odmówiła sprzedaży alkoholu mężczyźnie będącemu "pod wpływem" rozpoczęła się awantura. Na odmowę mężczyzna zareagował agresją, zaczął używać słów wulgarnych i celowo się przewracać. Pomimo przekazania przez personel sklepu informacji, że nie zostanie obsłużony, wziął alkohol i podszedł do kasy. Świadkami zachowania awanturującego się mężczyźni byli klienci sklepu, w tym mężczyźni, jednak nikt nie zareagował. Widząc całą sytuację, policjantka podeszła do agresora i w sposób stanowczy powiedziała, żeby odstawił alkohol i opuścił sklep, o sytuacji od razu poinformowała także dyżurnego jednostki.

Jej właściwa reakcja przyniosła oczekiwany efekt. Po chwili mężczyzna uciekł ze sklepu. Stanowcza reakcja policjantki tak bardzo spodobała się pracownikom i klientom sklepu, że Ci pierwsi nadesłali na ręce Komendanta Miejskiego Policji podziękowania, natomiast Ci drudzy nagrodzili zachowanie mundurowej brawami.

Powyższa sytuacja pokazuje, że będąc nawet drobną kobietą przede wszystkim jest się policjantem i bez względu na sytuację zawsze staje się w obronie innych, nawet będąc w dniu wolnym od służby.

Jest nam zawsze miło, że autorka nadesłanego maila zauważyła właściwą reakcję policjantki, a dodatkowo poświęciła kilka minut na napisanie podziękowań.

Autor: kom. Tomasz Żerański