Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce ostrzegają seniorów: nie dajcie się oszukać „na szklankę wody”. To kolejny, perfidny sposób złodziei, którzy pukają do drzwi starszych osób po to, aby ich okraść. Bądźmy nieufni wobec obcych osób, którzy pukają do naszych drzwi i pod różnymi pretekstami chcą wejść do środka mieszkania. Prosimy rodziny seniorów o ostrzeżenie ich przed tego rodzaju sytuacjami i wskazanie im właściwego sposobu zachowania w takich sytuacjach.

Sprawcy przestępstw dokonywanych na osobach starszych działają w różnorodny sposób i za pomocą wielu metod, wykorzystując najczęściej zaufanie i dobre serce seniorów. Bardzo często oszuści pukają do drzwi pod różnymi pretekstami, np. z prośbą o wodę czy coś do jedzenia lub oferując sprzedaż artykułów po okazyjnej cenie . Często podają się za osoby urzędowe np. listonosza, pracownika ZUS-u czy OPS-u. Wszystko po to, aby pod różnymi pretekstami dostać się do środka naszego mieszkania i nas okraść.

Dlatego prosimy Państwa o zachowanie dużej dozy ostrożności i nieufności w stosunku do obcych osób, które pod różnymi pretekstami pukają do naszego domu, bądź mieszkania. W przypadku kiedy jednak zdecydujemy wpuścić taką osobę do mieszkania, ani na chwilę nie powinniśmy pozostawiać jej samej!

Prosimy, aby przy każdej okazji, kiedy spotykamy się ze swoimi babciami i dziadkami, rozmawiać i informować ich o metodach działania sprawców.

 

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka