Bardzo dobre rozpoznanie rejonu służbowego przez policjantów i regularny kontakt z lokalną społecznością - to ważne i bardzo przydatne elementy, które w policyjnej pracy pomagają zatrzymać osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Tak też było w przypadku poszukiwanego mężczyzny, który dzięki skutecznym działaniom policjantów z Komisariatu Policji w Myszyńcu nie uniknie odpowiedzialności karnej.

Wśród wielu różnych czynności policyjnych, które na co dzień wykonują policjanci jest również zatrzymywanie osób poszukiwanych. Takie osoby rzadko czekają na funkcjonariuszy w swoich domach. Często celowo ukrywają się, zmieniają miejsca pobytu, aby utrudnić lub wydłużyć wykonanie czynności karnych lub administracyjnych ze swoim udziałem.

Wczoraj policjanci z Komisariatu Policji w Myszyńcu poprzez dobre rozpoznanie rejonu służbowego ustalili miejsce przebywania osoby ukrywającej się przed organami ścigania do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło wczoraj na terenie jednej z małych miejscowości naszego powiatu. Po wykonaniu niezbędnych czynności poszukiwany został doprowadzony do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe miesiące.

 

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka