Jazda pod wpływem alkoholu jest ogromnym zagrożeniem oraz przyczyną wielu ludzkich tragedii. Nasze nieodpowiedzialne postępowanie może być właśnie przyczyną jednej z nich! Ponownie apelujemy do kierowców, członków rodzin i świadków tego rodzaju zachowania o uniemożliwienie jazdy tak nieodpowiedzialnym kierowcom i informowania o takich przypadkach policji. Taka reakcja może uchronić niewinne osoby przed tragedią, jaką jest wypadek drogowy. Jednocześnie informujemy, że ostrołęccy policjanci będą konsekwentnie prowadzić działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu tego rodzaju kierowców.

Na przestrzeni minionych dni ostrołęccy policjanci udaremnili jazdę 7 kierowcom, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę bedąc pod wpływem alkoholu. Na szczęście tym razem nikt postronny nie ucierpiał, jednak  ,,tacy” kierowcy wciąż stanowią śmiertelne zagrożenie na naszych drogach nie myśląc o ewentualnych konsekwencjach swojego postępowania.

W związku z tym zwracamy się z apelem o odpowiedzialność. Odpowiedzialność za siebie, ale i za innych często niewinnych osób, które często tracą zdrowie, a nawet życie przez bezmyślnych kierowców.

Pomyślmy, czy warto ryzykować i ponosić aż tak ogromne konsekwencje. Czy możemy ponieść większą, jak pozbawienie życia niewinnej osoby w wyniku naszego braku wyobraźni.

Zadajmy sobie także pytanie, jak życie nasze i naszej rodziny będzie wyglądało, kiedy my będziemy sprawcami wypadku drogowego  pod wpływem alkoholu i np. trafimy na wiele lat do Zakładu Karnego.

Pamiętajmy też, że nikt z nas nie posiada ,,wehikułu”, który by mógł cofnąć czas, nawet o sekundę.  Dlatego wybierając się  ,,do znajomych” pomyślmy wcześniej nad bezpiecznym środkiem transportu do domu. Jeśli nie ma takiej możliwości najlepszym sposobem będzie spędzenie nocy u znajomych.

Apel kierujemy również do  członków rodzin i świadków z prośbą o informowanie policji o takich zdarzeniach. Nie zapominajmy, że czasem jednym telefonem możemy uratować komuś życie.

kom. Tomasz Żerański