Każda okazja jest dobra dla mundurowych z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Dziś takie rozmowy miały miejsce na pikniku rodzinnym zorganizowanym przez Dyrekcję, Grono Pedagogiczne i Rodziców – dziękujemy za zaproszenie!

Każdego roku, w trakcie sezonu „letniego” ostrołęccy policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą, by rozmawiać o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

Dziś mundurowi z Wydziału Prewencji KMP w Ostrołęce włączyli się w zorganizowany przez Dyrekcję, Grono Pedagogiczne i Rodziców piknik rodzinny.

Głównym tematem poruszanym przez policjantów w trakcie pikniku było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród najmłodszych.

Rozmawiano o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w szczególności prawidłowym przejściu przez jezdnię oraz omówili co należy zrobić, gdy się zgubimy.

Najmłodsi mogli się także zapoznać ze sprzętem policyjnym będącym na wyposażeniu ostrołęckiej komendy Policji. Jak zwykle największą popularnością wśród najmłodszych cieszył się policyjny radiowóz, a każdy chętny maluch mógł zasiąść za jego kierownicą.

Takie profilaktyczne spotkania wpisały się na stałe w kalendarz działań policjantów z ostrołęckiej komendy, którzy z dużym zaangażowanie starają się w przystępny sposób przybliżyć najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa. Oprócz nauki było również mnóstwo uśmiechu i dobrej zabawy

Dziękujemy za zaproszenie i gratulujemy świetnej organizacji pikniku.

 

kom. Tomasz Żerański