Niestety zdarzają się osoby, które nie stosują się do orzeczonych wobec nich sądowych zakazów. Wczoraj policjanci z Posterunku Policji w Baranowie przerwali jazdę kolejnemu nieodpowiedzialnemu kierowcy. Tego rodzaju zachowanie jest przejawem ogromnej bezmyślności i jest zagrożone dużą odpowiedzialnością zarówno karną i finansową. Pamiętajmy o tym zanim być może podejmiemy jedną z najgorszych decyzji w naszym życiu.

Kierowcy, którzy nie mają prawa jazdy, bądź posiadają orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów powinni zdawać sobie sprawę, że nie mogą wsiadać za tzw. kierownicę. W przypadku kiedy dojdzie w takich przypadkach do zdarzeń drogowych z ich udziałem narażeni oni są na dużo większe konsekwencję zarówno karne, jak i finansowe.

Niestety wiele osób prawdopodobnie nie zdając sobie sprawy jakie dotkliwe konsekwencje mogą ponieść podejmują ryzyko w tym zakresie.

Wczoraj mundurowi z Posterunku Policji w Baranowie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi. Sprawdzenie kierowcy 34-letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego w policyjnej bazie danych szybko wykazało, że nie powinien on w ogóle poruszać się po drodze publicznej, ponieważ nie ma prawa jazdy. Posiada natomiast orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Niebawem mężczyzna będzie musiał odpowiedzieć za swoje zachowanie przed Sądem.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka