Pomimo weekendu ostrołęccy policjanci nie zwalniają tempa z prowadzonymi działaniami profilaktycznymi. A wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym mieszkańcom. Tego rodzaju działania są skierowane do osób w różnym wieku i dotyczą różnych zagrożeń. W miniony weekend byliśmy obecni na piknikach oraz rozmawialiśmy o bezpieczeństwie z Seniorami.

Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wykorzystują zaproszenia na różnego rodzaju festyny i pikniki, aby z ich uczestnikami porozmawiać na tematy związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem.

W miniony weekend wzięliśmy udział w pikniku w m. Żebry Wierzchlas zorganizowanym przez GKRPA oraz Koło Gospodyń Wiejskich. W trakcie spotkania policjanci z ostrołęckiego Wydziału Prewencji rozmawiali z uczestnikami na temat bezpieczeństwa nad wodą, w ruchu drogowym oraz miejscu zamieszkania. Najmłodszym przypomniano także właściwy sposób zachowania w przypadku kontaktów z osobami obcymi. Wśród starszych poruszono tematy dotyczące profilaktyki uzależnień oraz cyberbezpieczeństwa.

Funkcjonariusze nie zapominają także o Seniorach zamieszkujących teren naszego miasta i powiatu. Dlatego spotkali się z Nimi w Centrum Aktywności Seniorów w Ostrołęce. Wśród omawianych tematów były najczęstsze metody, jakimi posługują się sprawcy oszustw np. na wnuczka oraz policjanta. Na konkretnych przykładach pokazano Seniorom, jak mają się zachować np. w przypadku otrzymania telefonu z prośbą o przekazanie pieniędzy. Przypomniano także przepisy dotyczące poruszania się na rowerze.

Dalsze spotkania już wkrótce.

kom. Tomasz Żerański