Komendant KMP Ostrołęka zaprasza na debatę o cyberbezpieczeństwie w Czerwinie

1 min czytania
Komendant KMP Ostrołęka zaprasza na debatę o cyberbezpieczeństwie w Czerwinie

W Urzędzie Gminy w Czerwinie odbędzie się debata policyjna poświęcona zagrożeniom w sieci. Policjanci przedstawią narzędzia zgłaszania zagrożeń i porozmawiają z mieszkańcami o bezpiecznych zakupach i bankowości elektronicznej.

Komendant Miejski Policji w Ostrołęce insp. Mirosław Olszewski zaprosił mieszkańców gminy na spotkanie, które współorganizuje Wójt Gminy Czerwin Grzegorz Długokęcki. Debata odbędzie się w czwartek 13.11 o godzinie 11:30 w Urzędzie Gminy Czerwin, Pl. Tysiąclecia 1.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce przedstawią strukturę jednostki i omówią działanie aplikacji mobilnej Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Główny wątek spotkania to bezpieczeństwo w internecie - bezpieczeństwo zakupów w sklepach internetowych, korzystanie z portali społecznościowych, komunikatorów oraz bankowości elektronicznej.

Organizatorzy wskazują, że celem debaty jest zbudowanie zaufania między mieszkańcami a służbami oraz uwrażliwienie na zachowania kryminogenne i sposoby reagowania na nie. Na zakończenie planowana jest dyskusja, podczas której uczestnicy będą mogli zgłaszać uwagi i sugestie dotyczące lokalnego bezpieczeństwa.

Informację o debacie przekazał nadkom. Tomasz Żerański.

na podstawie: Policja Ostrołęka.

Autor: krystian