Policjanci z ostrołęckiego Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego kontynuują kampanię skierowaną na bezpieczeństwo pieszych. W jej mundurowi wspólnie z uczniami przypominali kierowcom podstawowe zasady bezpieczeństwa i ruchu drogowego obowiązujące w rejonie przejść dla pieszych.

Kierowco! Nie polujemy na  zebrach!!! to akcja  opracowana przez Wydział Ruchu Drogowego  Komendy Wojewódzkiej Policji  z/s w Radomiu.  Kampania chociaż dotyczy poważnego problemu bezpieczeństwa  w rejonie przejść dla pieszych  realizowana  jest  w sposób niestandardowy i „ z  przymrużeniem oka”. Główna jej postać  to  ZEBRA  będąca synonimem  przejścia dla pieszych w języku potocznym. W akcję bezpieczeństwa pieszych zaangażowały się także szkoły czego dobrym przykładem są uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce. W dniu wczorajszym dzieci poprzez przygotowane plansze i symbole przypominały kierowcom o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Spotkanie było także doskonałą okazją do przypomnienia najmłodszym podstawowych zasad dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po teorii przyszedł czas na praktykę, mundurowi na konkretnych przykładach pokazywali uczniom na jakie zagrożenia mogą być narażone w drodze do szkoły, a także sposoby na ich uniknięcie.

Dalsze spotkania już wkrótce…

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka