Niespełna dwie godziny poszukiwań policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wystarczyły na odnalezienie 92-letniej kobiety, która zagubiła się w lesie. Kobieta miała problemy z pamięcią i rozpoznawaniem osób. Dzięki dużemu zaangażowaniu policjantów seniorka została odnaleziona przez dzielnicowych z Myszyńca. Była zdezorientowana i bez pomocy policjantów nie byłaby w stanie sama wrócić do domu. Członkowie jej rodziny złożyli policjantom podziękowania za skuteczne działania poszukiwawcze - my natomiast cieszymy się, że mogliśmy pomóc.

Wczoraj (14.09) o godzinie 8 ostrołęccy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące zaginięcia 92-letniej mieszkanki powiatu ostrołęckiego. Jej sąsiadka zgłosiła, że zaginiona poprzedniego dnia wieczorem wyszła z domu i do tej pory nie wróciła. Dodała, że 92-latka na stałe przyjmuje leki oraz ma problemu z pamięcią i rozpoznawaniem osób.

Policjanci rozpoczynając poszukiwania zdawali sobie sprawę, że z uwagi na wiek zaginionej, jak i fakt, że musi ona przyjąć leki zdawali sobie sprawę, że muszą działać szybko. Już po kilkunastu minutach trwania poszukiwań udało się ustalić, że 92-latka poprzedniego dnia około godziny 19 widziana była 5 kilometrów od domu na łąkach i to w dużej mierze w te rejony skoncentrowano największe siły poszukiwawcze. Policjanci sprawdzali zarówno łąki, gdzie seniorka była widziana po raz ostatni, ale też lasy oraz zagajniki. Jednocześnie kontrolowano miejsca, do których 92-latka mogła pójść.

Po niespełna 2 godzinnych poszukiwaniach dzielnicowi z Komisariatu Policji w Myszyńcu w oddali zauważyli błąkającą się po lesie osobę. Gdy podeszli bliżej okazało się, że to zaginiona 92-latka. Seniorka była na początku bardzo zdezorientowana i nie rozpoznawała nawet członków swojej rodziny, którzy także pomagali w poszukiwaniach.

Rodzina 92-latki przekazała dzielnicowym ogromne podziękowania za szybkie i przede wszystkim skuteczne działania poszukiwawcze. My natomiast cieszymy się, że mogliśmy pomóc, a seniorce życzymy dużo zdrowia.

kom. Tomasz Żerański