Ile idzie paczka do Holandii? Zobaczmy!

Czeka cię wysyłka paczki do Holandii? Z naszym poradnikiem pójdzie łatwiej niż myślisz. Na czas dostawy wpływa nie tylko wybór kuriera, ale też prawidłowe zapakowanie i zaadresowanie przesyłki. Dowiedz się, o co należy zadbać przed nadaniem paczki do Holandii, aby dotarła do adresata w krótkim czasie.

Zwroty paczek z winy przewoźników zdarzają się bardzo rzadko. Dużo częściej odpowiedzialność leży po stronie nadawców. Błędy w adresie, słabe opakowanie czy nieprawidłowe zabezpieczenie zawartości – to wszystko może sprawić, że twoja paczka dotrze do adresata z opóźnieniem lub wcale. Co więcej, nie otrzymasz odszkodowania. Pomożemy ci odpowiednio zapakować i zaadresować przesyłkę do Holandii, aby dotarła bez przeszkód.

Jak przebiega wysyłka paczki do Holandii?

Jako nadawca odpowiadasz za pierwszy etap wysyłki. Po twojej stronie leży wybór solidnego opakowania, zabezpieczenie zawartości i poprawne wypełnienie danych adresowych. Dbając o każdy element ułatwiasz kurierom pracę, co bezpośrednio wpływa na krótszy czas dostawy.

Zasady pakowania paczek wysyłanych do Polski i do Holandii są podobne. Ważny jest wybór opakowania, które przetrwa etap sortowania i długą drogę w samochodzie dostawczym. Warto zabezpieczyć je przed wilgocią z pomocą folii.

Problematyczne może być prawidłowe wpisanie adresu. Jak zaadresować przesyłkę do Holandii? Zwróć uwagę na odmienny format kodu pocztowego. Składa się on z czterech cyfr i dwóch liter oddzielonych spacją.

Pamiętaj o dopisaniu stanu, w którym znajduje się miasto adresata. Pod adresem umieść nazwę państwa docelowego w języku polskim i angielskim, czyli „Holandia/Netherlands”. Warto dodać również numer telefonu z prefiksem krajowym.

Kiedy paczka będzie gotowa, możesz przejść do zamawiania kuriera. Etykietę nadawczą wygenerujesz online. Przyklej ją w widocznym miejscu, a następnie spokojnie oczekuj kuriera lub zanieś paczkę do punktu kurierskiego.

Tanie paczki do Holandii – czy to możliwe?

Każdy kurier inaczej wycenia spedycję. Jeśli nie masz czasu na przeglądanie poszczególnych cenników, a chcesz dowiedzieć się więcej o paczkach do Holandii, zajrzyj tutaj: https://shipcenter.pl/zamow/paczki-do-holandii.

Ship Center w kilka chwil porówna koszt przesyłki o określonych przez ciebie wymiarach, a następnie wyświetli oferty kurierów realizujących zamówienia międzynarodowe.

Pomimo że paczka ma do pokonania taką samą drogę, różnice w cenach wynoszą nawet kilkadziesiąt złotych. W teorii drożsi kurierzy dostarczają przesyłki szybciej. W praktyce jedynie paczki realizowane przez przewoźnika typu express lub z opłaconą usługą priorytetową docierają do adresatów w krótszym czasie.

Ile idzie paczka z Polski do Holandii pocztą i kurierem?

Realny czas dostawy paczek zagranicznych nie zawsze pokrywa się z zapewnieniami kurierów. Niektórzy obiecują dostarczenie przesyłek do Holandii w 1-2 dni robocze. Jeśli prowadzisz sklep internetowy, w opisie lepiej wydłużyć ten czas do minimum 3 dni. Klienci będą miło zdziwieni, kiedy paczka dotrze wcześniej, a po jednym dniu od wysyłki nie zaczną zasypywać cię pytaniami o status dostawy.

Ile trwa dostarczenie paczki ekonomicznej do Holandii Pocztą Polską? Zgodnie z wykazem na oficjalnej stronie – aż 8 dni! Przy takiej różnicy można by się spodziewać, że Poczta realizuje usługę taniej. Tymczasem ceny są zbliżone do oferty prywatnych kurierów. Dodatkowo zapłacisz za oznaczenie przesyłki jako priorytetowej.

Nadanie przesyłki do Holandii nie powinno już stanowić problemu. Najważniejsze jest prawidłowe zaadresowanie paczki. Dalsze losy pozostają w rękach kuriera, dlatego warto wybrać jakościową firmę.