I dzień Turnieju Piłki Nożnej im. Aleksandra Harabasza

Z pasji do futbolu do hołdu dla legendy Ostrołęka świętowała sport w najlepszym wydaniu. Dwudniowy Turniej Piłki Nożnej im. Aleksandra Harabasza przykuł uwagę nie tylko młodych zawodników, ale i całej społeczności, celebrując zarówno rywalizację, jak i pamięć o wyjątkowym trenerze.
- XXIX edycja turnieju piłkarskiego dla młodzieży, upamiętniająca Aleksandra Harabasza.
- Współorganizacja przez Miasto Ostrołęka oraz MOSiR, pod patronatem ważnych osobistości lokalnych.
- Emocjonujące mecze, z finale między Stomilem Olsztyn a OTS Korona Ostrołęka.
- Wyróżnienie najlepszych zawodników turnieju, w tym króla strzelców i najlepszego bramkarza.
Dwudniowa odyseja piłkarska, która miała miejsce 10 i 11 lutego, w hali sportowo-widowiskowej im. Arkadiusza Gołasia, zgromadziła około 160 pasjonatów piłki nożnej, reprezentujących 16 drużyn. To była okazja do nie tylko do sportowej rywalizacji, ale i uhonorowania pamięci Aleksandra Harabasza, legendarnego trenera i wychowawcy młodzieży.
Turniej rozpoczął się od rozgrywek między najmłodszymi talentami z rocznika 2014 i młodszymi, gdzie każda drużyna miała szansę zmierzyć się z każdą. Późniejsze mecze o miejsca przyniosły wiele emocji, szczególnie w strefie medalowej, gdzie MŁKS Łomża zdobył brąz, a w wielkim finale OTS Korona Ostrołęka pokonała Stomil Olsztyn, zdobywając tym samym puchar za zwycięstwo w turnieju.
Wśród uczestników wyłoniono także pięciu zawodników, którzy zasłużyli na szczególne wyróżnienia. Wśród nich znaleźli się: Kacper Góralski z MŁKS Łomża, nagrodzony tytułem najlepszego obrońcy, Dawid Śmiarowski z OTS Korona Ostrołęka, który z dumą może się tytułować królem strzelców z dorobkiem 17 bramek, oraz Marcel Piotrowski ze Stomilu Olsztyn, uznany za najlepszego zawodnika turnieju. Wyróżnienia trafiły również do Michała Wosia z OTS Korona Ostrołęka za umiejętności dryblingu oraz Aleksandry Wierzbowskiej z Rzekunianki Rzekuń za wybitne osiągnięcia w roli bramkarza.
Turniej Piłki Nożnej im. Aleksandra Harabasza to nie tylko święto sportu, ale także okazja do przypomnienia postaci niezwykłego człowieka, którego pasja i oddanie dla futbolu młodzieżowego wciąż inspiruje kolejne pokolenia. Zaangażowanie organizatorów, wsparcie lokalnych władz, a przede wszystkim talent i zaciętość młodych graczy sprawiają, że turniej na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych sportowych wydarzeń w Ostrołęce.
Wg inf z: Urząd Miasta w Ostrołęce
Ostatnie Artykuły

Dlaczego kolekcjonerzy interesują się hologramami szkolnymi?

W Ostrołęce policjantka pokazała, jak nie dać się sparaliżować strachowi

Ponad 2 promile w audi - policjanci z Kadzidła przerwali jazdę

Nowy punkt w starostwie ma skrócić kolejkę i ułatwić składanie dokumentów

Mazowsze w Koronie wraca do MKK i przyciąga ciekawych historii

Mazowsze szuka ludzi, którzy naprawdę robią różnicę w kulturze

Bezpłatna mammografia w Goworowie. Mobilna pracownia stanie przy GOKSiR

Majówkowy wyjazd i otwarte okna - policja ostrzega przed prostą pułapką

Majówka pod policyjną lupą - włamywacze i oszuści czekają na błąd

Sportowy weekend w Ostrołęce. MOSiR szykuje mecze, rajd i otwarcie kortów

Łoś wybiegł pod volkswagena - kierowca z Czarnowa miał wielkie szczęście

15 bramek w jednym meczu. W OLPN padły skrajne wyniki

Obiecane złoto kosztowało ją 23,6 tys. zł - potem wrócił oszust

