Pijany 67-letni rowerzysta wjechał pod samochód - trafił do szpitala z obrażeniami
Wczoraj doszło do groźnego wypadku drogowego w miejscowości Golanka, w gminie Kadzidło. 67-letni rowerzysta, będąc pod wpływem alkoholu, nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z samochodem marki Ford Kuga. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.
  1. Wypadek miał miejsce w miejscowości Golanka, gmina Kadzidło.
  2. Rowerzysta miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.
  3. 67-letni mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa samochodowi.
  4. Poszkodowany został przewieziony do szpitala.

Wczoraj dyżurny ostrołęckiej policji odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Golanka. Na miejsce natychmiast udały się służby ratunkowe i policja.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 67-letni rowerzysta wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Ford Kuga, którym kierował 36-letni mieszkaniec powiatu. W wyniku zderzenia, rowerzysta doznał poważnych obrażeń i został przewieziony do szpitala.

Badanie alkomatem wykazało, że rowerzysta miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Natomiast kierowca samochodu był trzeźwy. To zdarzenie wyraźnie pokazuje, jak niebezpieczne może być poruszanie się po drogach pod wpływem alkoholu, niezależnie od rodzaju pojazdu.

„Zwracamy się z apelem do niechronionych uczestników dróg o odpowiedzialność. Pamiętajmy, że jazda pod wpływem promili może zakończyć się tragedią” — przestrzega kom. Tomasz Żerański z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Policja apeluje o rozwagę i przypomina, że każdy uczestnik ruchu drogowego, niezależnie od tego, czy prowadzi samochód, motocykl, czy rower, musi przestrzegać przepisów i dbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych. Wypadki takie jak ten mogą mieć tragiczne konsekwencje, dlatego tak ważne jest, aby zachować trzeźwość i ostrożność na drodze.


Wg inf z: KMP w Ostrołęce