Policja usuwa pijanych kierowców z dróg w powiecie ostrołęckim
Policjanci z Ostrołęki intensyfikują kontrole drogowe, skutecznie eliminując z ruchu pijanych kierowców. Ostatnie działania funkcjonariuszy przyniosły zatrzymania dwóch niebezpiecznych kierowców, którzy mogli doprowadzić do tragicznych wypadków.
  1. Policjanci z Ostrołęki zatrzymali dwóch pijanych kierowców.
  2. Zatrzymani kierowcy mieli wysokie stężenie alkoholu w organizmie.
  3. Obaj mężczyźni stracili prawo jazdy za wcześniejsze przewinienia.
  4. Sprawcy wkrótce staną przed sądem.

Na terenie gminy Baranowo, lokalni funkcjonariusze zatrzymali 49-letniego kierowcę daewoo, który nie był w stanie utrzymać swojego toru jazdy. Pojazd ten nieustannie zjeżdżał na przeciwny pas ruchu oraz na pobocze, zmuszając innych uczestników ruchu do gwałtownych manewrów, aby uniknąć zderzenia. Po zatrzymaniu pojazdu policjanci wyczuli silny zapach alkoholu, a alkomat wykazał prawie 2 promile alkoholu w organizmie kierowcy. Mężczyzna ten już wcześniej stracił prawo jazdy za prowadzenie pod wpływem alkoholu.

W innej części powiatu, w gminie Goworowo, policjanci zatrzymali 62-letniego kierowcę toyoty, który również prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. W jego przypadku stężenie alkoholu wynosiło blisko 0,7 promila. Kierowca ten również stracił prawo jazdy.

Obaj zatrzymani mężczyźni wkrótce odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Pamiętajmy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które można trafić do więzienia nawet na 3 lata. Policja apeluje do wszystkich kierowców o rozwagę i odpowiedzialność na drodze.

Policjanci z lokalnych posterunków nieustannie dbają o bezpieczeństwo na drogach, eliminując zagrożenia, jakie stwarzają pijani kierowcy. Ich działania pokazują, że kontrole są przeprowadzane nie tylko w miastach, ale również na terenach wiejskich, gdzie niektórzy kierowcy mogą błędnie sądzić, że są mniej narażeni na kontrolę.

Bezpieczeństwo na drogach to priorytet, a każdy pijany kierowca to potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Dzięki zdecydowanym działaniom policji, liczba takich niebezpiecznych sytuacji może być skutecznie ograniczona.


Wg inf z: Policja Ostrołęka