Ostrołęka: Policjanci uczą dzieci zasad bezpieczeństwa od najmłodszych lat

Bezpieczeństwo dzieci to priorytet, a policjanci z Ostrołęki nieustannie podejmują działania, aby zwiększyć świadomość najmłodszych na temat zasad ruchu drogowego. Ostatnie spotkanie w Przedszkolu Miejskim nr 8 w Ostrołęce było doskonałą okazją, by w przystępny sposób przekazać maluchom istotne informacje o bezpieczeństwie na drogach.
- Spotkanie pełne emocji w Przedszkolu nr 8
- Aktywne uczestnictwo najmłodszych w edukacji
Spotkanie pełne emocji w Przedszkolu nr 8
Wczoraj, 28 listopada, mundurowi z ostrołęckiego Wydziału Prewencji odwiedzili przedszkole Kraina Radości”, gdzie przeprowadzili interaktywne warsztaty dla dzieci. Policjanci starali się w przystępny sposób uświadomić maluchom, jak ważne jest noszenie odblasków oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na drodze. Dzieci z entuzjazmem słuchały opowieści o tym, jak elementy odblaskowe mogą uratować życie.
W trakcie spotkania policjantka zademonstrowała, jak widoczne są odblaski po zmroku, co wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród przedszkolaków. Uczestnicy mieli również okazję nauczyć się, jak prawidłowo przechodzić przez ulicę, nawet na oznakowanych przejściach dla pieszych. Mundurowi zachęcali dzieci do dzielenia się zdobytą wiedzą z rodzeństwem oraz rodzicami, co pokazuje, jak istotna jest edukacja w zakresie bezpieczeństwa w rodzinach.
Aktywne uczestnictwo najmłodszych w edukacji
Przedszkolaki z radością brały udział w interaktywnych ćwiczeniach, zadając pytania dotyczące ruchu drogowego oraz dzieląc się swoimi doświadczeniami. To pokazuje, jak ważne są takie inicjatywy, które nie tylko przekazują wiedzę, ale także angażują dzieci w aktywną naukę. Policjanci podkreślili, że edukacja w zakresie bezpieczeństwa powinna zaczynać się od najmłodszych lat, aby kształtować odpowiednie nawyki już od dzieciństwa.
Takie spotkania są nie tylko sposobem na przekazanie wiedzy, ale również budują pozytywne relacje między policją a społecznością lokalną. Dzięki takim działaniom, dzieci uczą się, jak dbać o swoje bezpieczeństwo, co może przynieść długofalowe korzyści w ich życiu.
Ostatnie Artykuły

Ostatnie miejsca w miejskiej lidze piłkarskiej – stawką są puchary i medale

Kurpiowski rejbak wraca do muzeum - będzie pachniało jak u babci

Quad wypadł z drogi w Krysiakach - 17-latek trafił do szpitala śmigłowcem

Audi uderzyło w pieszego na przejściu w Ostrołęce - kierowca stracił prawo jazdy

Ostrołęcka SPEED wyłapała 65 kierowców za zbyt ciężką nogę

BMW R 1250 RT wyjechały na drogi - Ostrołęka szykuje twarde kontrole

Świąteczna pułapka na kierowców - alkomat czeka całą dobę w Ostrołęce

Ostrołęcka drogówka wyłapała sześciu pijanych kierowców przed świętami

Zajączki i czarne baranki na ulicach Ostrołęki - policja ruszyła przed świętami

Ostrołęccy policjanci wskazują prosty nawyk, który uspokaja drogę

Komenda w Ostrołęce otwiera zapisy - miejsca rozdadzą w losowaniu

Patrole zamiast pościgu - policja pilnowała marszu dla autyzmu w Ostrołęce

Dom w budowie staje się łatwym celem - policja ostrzega przed stratami

