Strażacy przeszkolili ponad 1100 uczniów! Zobacz, jak to się odbyło!

Ostrołęka stawia na bezpieczeństwo najmłodszych! W ciągu trzech miesięcy strażnicy miejscy zrealizowali wyjątkowe warsztaty dla ponad 1100 uczniów, przekazując im cenną wiedzę o pierwszej pomocy oraz bezpiecznym poruszaniu się po drogach.
- Bezpieczne nauki w Ostrołęce dla dzieci i młodzieży
- Praktyczna wiedza o pierwszej pomocy w Ostrołęce
Bezpieczne nauki w Ostrołęce dla dzieci i młodzieży
W okresie od 4 listopada 2024 roku do 30 stycznia 2025 roku, strażnicy miejscy z Ostrołęki zorganizowali szereg zajęć edukacyjnych, które przyciągnęły uwagę uczniów z różnych placówek. Warsztaty obejmowały nie tylko zasady ruchu drogowego, ale także tematykę obrony przed agresywnymi zwierzętami oraz umiejętności skutecznej komunikacji z dyspozytorem numeru alarmowego 112. Dzięki tym działaniom, dzieci mogły nauczyć się, jak reagować w sytuacjach kryzysowych i dbać o swoje bezpieczeństwo.
Praktyczna wiedza o pierwszej pomocy w Ostrołęce
Jednym z kluczowych elementów warsztatów była pierwsza pomoc przedmedyczna. Funkcjonariusze Straży Miejskiej, wśród których znajduje się pięciu ratowników oraz trzech strażaków-ratowników z Ochotniczej Straży Pożarnej, przekazywali uczestnikom praktyczne umiejętności związane z użyciem defibrylatora. Uczniowie mieli okazję zdobyć wiedzę, która może uratować życie.
Wszystkie zajęcia były dostosowane do wieku uczestników, co sprawiło, że były one nie tylko pouczające, ale również angażujące. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku po wcześniejszym uzgodnieniu terminu. Warto zaznaczyć, że Straż Miejska zaprasza do współpracy także placówki prywatne, oferując różnorodne tematy spotkań takie jak: Bezpieczna droga do szkoły”, Pierwsza pomoc numery alarmowe”, Bezpieczne wakacje” oraz Bezpieczne ferie”.
To doskonała okazja dla rodziców i nauczycieli, aby zadbać o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Ostrołęce. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty!
Opierając się na: Urząd Miasta w Ostrołęce
Ostatnie Artykuły

Czerwcowe środy w MŻW - trzy filmy, które zostają w głowie

KZMM rozbiło rywali. W OLPN padły gole, walkower i minimalna wygrana

Tom i Jerry w Jantarze - Dzień Dziecka w Ostrołęce zacznie się od kina

Siatkarski memoriał w Ostrołęce. Gospodarze stanęli na podium

Nauczycielki z Tęczowej Krainy wracają z cyfrowym zapleczem dla dzieci

Przedszkole nr 8 stawia na cyfrowe narzędzia. Nauczyciele już po szkoleniu

Weekendowy ruch przy komendzie w Ostrołęce - kierowcy sprawdzają trzeźwość

Szabla, tradycja i zaskoczenie - seniorzy spróbowali szermierki w MBP

Kurpiowskie boksy kwiatowe dla mam. Takie prezenty robią wrażenie

Setki wykroczeń i dwa prawa jazdy zatrzymane - ostrołęcka drogówka podlicza tydzień

Ostrołęcka drogówka w przedszkolu - dzieci zaskoczyły policjantów wiedzą

Studenci wyjdą na ulice Ostrołęki. WSAPonalia 2026 pełne muzyki i konkursów

Centrum Inicjatyw Młodzieżowych rusza. W Ostrołęce powstanie nowe miejsce dla pasji

Doniczkowy ludek w muzeum - rodzinne warsztaty, które naprawdę rosną
Przydatne dane teleadresowe
- Nadleśnictwo Ostrołęka - kontakt, drewno opałowe, edukacja leśna i zgłaszanie pożarów
- Ostrołęckie Centrum Kultury - kontakt, oddziały, zajęcia i bilety
- Urząd Miasta Ostrołęki - kontakt, godziny, punkty obsługi i deklaracje śmieciowe
- Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie Delegatura w Ostrołęce - paszporty, zezwolenia dla cudzoziemców, sprawy obywatelskie
- Zarząd Dróg Powiatowych w Ostrołęce - kontakt, zgłaszanie usterek i zajęcie pasa drogowego
- Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce - bezpłatna komunikacja miejska, rozkład jazdy i kontakt
