Ostrołęka: Trzech kierowców straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość

W Ostrołęce trwa intensywna walka z nadmierną prędkością na drogach. Policja w ramach międzynarodowej akcji Prędkość” ukarała trzech kierowców, którzy zlekceważyli przepisy i stracili prawo jazdy na trzy miesiące. Jakie konsekwencje niesie za sobą łamanie przepisów drogowych?
- Ostrołęka w akcji Prędkość” - bezpieczeństwo na pierwszym miejscu
- Bezpieczeństwo na drogach - wspólna odpowiedzialność
Ostrołęka w akcji Prędkość” - bezpieczeństwo na pierwszym miejscu
Wczoraj, 9 kwietnia, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Ostrołęce wzięli udział w międzynarodowej operacji kontrolnej ROADPOL Speed Operation. Celem działań było zwiększenie świadomości kierowców oraz eliminowanie niebezpiecznych sytuacji na drogach. Podczas akcji skontrolowano 95 pojazdów, ujawniając aż 91 wykroczeń, z czego 68 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Kierowcy, którzy zdecydowali się na brawurową jazdę, musieli liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Trzech z nich straciło prawo jazdy na trzy miesiące oraz otrzymało mandaty karne w wysokości 1500 złotych i 13 punktów karnych. Rekordzista, kierujący BMW, przekroczył prędkość o ponad 60 km/h w obszarze zabudowanym.
Bezpieczeństwo na drogach - wspólna odpowiedzialność
Policja apeluje do wszystkich kierowców o przestrzeganie ograniczeń prędkości zarówno w miastach, jak i poza nimi. Przypominają, że dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu. Nadkomisarz Tomasz Żerański z KMP Ostrołęka podkreśla znaczenie odpowiedzialności kierowców: Bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do natężenia ruchu, warunków atmosferycznych oraz stanu nawierzchni”. Akcja ROADPOL Speed Operation trwa od 7 do 13 kwietnia 2025 roku i ma na celu zmniejszenie liczby tragicznych wypadków na europejskich drogach. Warto pamiętać, że każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo na drogach przestrzegajmy przepisów i dbajmy o siebie nawzajem!
Źródło: KMP w Ostrołęce
![]()
Ostatnie Artykuły

Ponad 2 kilogramy amfetaminy w tapczanie. 39-latek aresztowany

Biblioteczna Strefa Mocy przyciągnęła rodziny nad Narwią

Dwa dni kontroli rowerzystów na Mazowszu. Policja sprawdzi też kaski

Skuter wodny na Narwi. Sternik nie miał uprawnień, dostał mandat

Fotopułapka nagrała kradzież drewna. Dzielnicowy zatrzymał parę w Czerwinie

Apteki w Ostrołęce - godziny otwarcia, dyżury, apteka całodobowa

Piłkarski weekend w Ostrołęce. Trzy mecze i Sportowa Niedziela nad Narwią

Nowa droga połączy Ostrołękę z Goworkami i Ławami. Ruszają prace

Wakacyjna piłka dla dziewcząt w Ostrołęce. KS Jantar prowadzi bezpłatne treningi

Piłka ręczna za darmo w Ostrołęce. UKS Diament zaprasza na wakacyjne treningi

Sierpień z rakietą w dłoni. Darmowy badminton dla dzieci i młodzieży

Wakacje z wielobojem. Bezpłatne treningi dla dzieci i młodzieży

Lasery, piana i taneczne przeboje. Tak bawiono się w Ostrołęce

Rękawice i wakacyjny trening. Bezpłatny boks w Ostrołęce
Przydatne dane teleadresowe
- Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów w Ostrołęce - kontakt, BOI, zakres usług
- Parafia św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce - msze, kancelaria, kontakt
- Zarząd Dróg Powiatowych w Ostrołęce - kontakt, zgłaszanie usterek i zajęcie pasa drogowego
- Apteki w Ostrołęce - godziny otwarcia, dyżury, apteka całodobowa
- Energa Serwis Ostrołęka - kontakt, usługi energetyczne, certyfikaty
- Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie Delegatura w Ostrołęce - paszporty, zezwolenia dla cudzoziemców, sprawy obywatelskie
