345 000 000 zł na inwestycje w Ostrołęce - projekty, które zmienią miasto

W ciągu ostatnich 1,5 roku Ostrołęka pozyskała ponad 345 000 000 złotych z funduszy zewnętrznych. To pieniądze od Unii Europejskiej, programów krajowych i innych dotacji, które pozwolą ruszyć z szeregiem inwestycji — od obwodnicy po żłobek i centrum dla młodzieży. Prace mają realnie przekształcić przestrzeń miejską i ofertę dla mieszkańców.
- Jak zmienią się ulice i transport w Ostrołęce
- Inwestycje w edukację, sport i aktywność młodych
Jak zmienią się ulice i transport w Ostrołęce
Największe środki pójdą na inwestycje drogowe: w planach jest rozbudowa istniejących ciągów komunikacyjnych oraz budowa południowej obwodnicy miasta wraz z budową mostu przez Narew. Miasto zapowiada też rozwój sieci rowerowej i pieszej oraz projekt Zielona transformacja miasta, który ma poprawić jakość przestrzeni i miejską mobilność. W pakiecie znajdują się też modernizacja oświetlenia i rewitalizacja przestrzeni publicznych oraz zakup autobusów szkolnych, co ma ułatwić codzienne dojazdy uczniów.
Inwestycje w edukację, sport i aktywność młodych
Wśród zaplanowanych działań znalazły się projekty dla szkół i obiektów sportowych: budowa nowego żłobka, przebudowa boiska, budowa kortu oraz siłowni zewnętrznej i zaplecza sanitarno‑szatniowego przy I Liceum Ogólnokształcącym. Zapowiedziano też rozbudowę II Liceum Ogólnokształcącego o salę gimnastyczną, modernizację kompleksu sportowego przy ZSZ nr 3 oraz dostosowanie placówek do potrzeb uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Wśród przedsięwzięć pojawia się projekt CENTRUM aktywności dla młodzieży — CENTRUM aktywności dla młodzieży „Ostrołęka – młodzi w CENTRUM”, który ma stworzyć miejsce spotkań i rozwoju dla młodzieży. Dodatkowo planowane są działania na rzecz turystyki wodnej w rejonie szlaku Pisa–Narew, które mogą otworzyć nowe możliwości rekreacyjne nad rzeką.
na podstawie: UM Ostrołęka.
Autor: krystian

