Forum biznesowe w Ostrołęce - jak państwowe instytucje pomogą firmom wyjść na eksport

W Ostrołęce organizatorzy szykują spotkanie, które ma odsłonić przed przedsiębiorcami praktyczne narzędzia wsparcia przy ekspansji zagranicznej. Sala wypełni się przedstawicielami biznesu i samorządu, a w przerwach będzie czas na rozmowy przy kawie i krótkie konsultacje. Dla wielu lokalnych firm to okazja, by dowiedzieć się o ulgach inwestycyjnych i możliwościach finansowania eksportu bez długiego szukania informacji.
- Program Forum Biznesowe - kto opowie o podatkach, finansowaniu i eksporcie
- Spotkanie w Ostrołęce przybliży narzędzia wsparcia dla firm z Mazowsza
Program Forum Biznesowe - kto opowie o podatkach, finansowaniu i eksporcie
Na spotkaniu przewidziano krótkie, konkretne wystąpienia ekspertów z publicznych instytucji, którzy przedstawią narzędzia dostępne dla przedsiębiorców. W planie m.in.:
- 11:00 – 11:30 - rejestracja uczestników i poranna kawa,
- 11:30 – 11:40 - powitanie i otwarcie forum przez Stanisława Kubła, Wiceprezydenta Ostrołęki,
- 11:40 – 12:00 - prezentacja roli i narzędzi Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A. przez Łukasza Kołodziejskiego z Regionalnego Biura Handlowego MAZOWSZE,
- 12:00 – 12:20 - o Polskiej Strefie Inwestycji i ulgach podatkowych opowie Marcin Adamczyk, Wiceprezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej,
- 12:20 – 12:40 - finansowe instrumenty wspierające eksport przedstawi Karol Jakubaszek, Dyrektor Biura Relacji Finansowania Handlu w BGK,
- 12:40 – 13:00 - networking.
Organizatorami są Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. oraz urząd miasta reprezentowany przez Prezydenta Miasta Ostrołęki. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Spotkanie w Ostrołęce przybliży narzędzia wsparcia dla firm z Mazowsza
Konferencja to przede wszystkim konkretne informacje - od możliwości ulg inwestycyjnych po opcje finansowania transakcji zagranicznych. Dla przedsiębiorcy oznacza to szansę na szybkie porównanie ofert instytucji publicznych i zadanie pytań ekspertom, którzy na co dzień zajmują się eksportem i inwestycjami.
Dla zainteresowanych praktyczne dane: wydarzenie odbędzie się 3 grudnia 2025 r. Zgłoszenia przyjmowane są do 1 grudnia 2025 r. na adres [email protected]. Osobą do kontaktu ze strony PAIH jest Łukasz Kołodziejski - [email protected].
Organizatorzy zachęcają do uczestnictwa firmy, samorządowców oraz instytucje otoczenia biznesu - forma spotkania sprzyja krótkim konsultacjom i wymianie kontaktów. Dla przedsiębiorstw z Ostrołęki i okolic to wygodna okazja, by bez odległych wyjazdów sprawdzić instrumenty wsparcia i dowiedzieć się, jakie kroki można podjąć, by szybciej wejść na rynki zagraniczne.
na podstawie: UM Ostrołęka.
Ostatnie Artykuły

Biblioteczny kwiecień w Ostrołęce - DKK rozpisuje rozmowy na cały miesiąc

W Kadzidle uczniowie szukali pomysłu na siebie wśród szkół i firm

Przy Słonecznej ruszają konsultacje nad planem dla działki 1062/12

Jeżyki w bibliotece dorosłych - odkryli więcej niż półki z książkami

Przy Golgocie Wschodu mundur z Ostrołęki przypomniał, czego nie wolno zapomnieć

W Ostrołęce trwa ważne poszukiwanie wokół twórczości Mieczysława Szymańskiego

Na drogach Ostrołęki w tydzień wpadło 7 kierowców bez praw jazdy

OLPN ruszyła od pogromu 20 do 0 i remisu, który trzymał do końca
![[PIŁKA RĘCZNA] UMKS Trójka Ostrołęka – MTS Lider Radom 34:31 w I Lidze Mężczyzn (Grupa C) – cenne zwycięstwo gospodarzy](/images/mecz/thumbnails/umks-trojka-ostroleka-mts-lider-radom-11042026-3431.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] UMKS Trójka Ostrołęka – MTS Lider Radom 34:31 w I Lidze Mężczyzn (Grupa C) – cenne zwycięstwo gospodarzy

Nowa Rada Muzeum zaczyna pracę. W Ostrołęce wybrano przewodniczącego

Kurpie pod lupą profesora Brauna - tradycja, która wciąż żyje

Kurpiowska tradycja na wyciągnięcie ręki - Beata Pasińska w muzeum

Ostrołęka zatrzymała się na chwilę pamięci przy rocznicy katastrofy smoleńskiej

