Mazowiecka Grupa SPEED przerwała groźne wyprzedzanie - kierowca ukarany mandatem

1 min czytania
Mazowiecka Grupa SPEED przerwała groźne wyprzedzanie - kierowca ukarany mandatem

Funkcjonariusze z ostrołęckiej drogówki, wyposażeni w videorejestrator, zatrzymali kierowcę, który podczas wyprzedzania zmusił kierowcę z naprzeciwka do gwałtownego hamowania. Interwencja odbyła się na trasie K-60 i zakończyła się mandatem oraz punktami karnymi.

Policjanci z ostrołęckiego Wydziału Ruchu Drogowego, działający w ramach Mazowieckiej Grupy SPEED, prowadzili służbę na drodze K-60. W miniony piątek - 12 grudnia 2025 r. - zauważyli kierowcę Mercedesa wykonującego niebezpieczne wyprzedzanie kolumny pojazdów.

Manewr był na tyle ryzykowny, że kierowca auta jadącego z naprzeciwka musiał gwałtownie hamować, żeby uniknąć czołowego zderzenia. Całość zarejestrował policyjny videorejestrator, który niedawno trafił do ostrołęckiej jednostki.

Podejrzany został zatrzymany na miejscu. To 25-letni mieszkaniec powiatu makowskiego. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego otrzymał mandat w wysokości 5 000 zł oraz 10 punktów karnych.

Funkcjonariusze podkreślają, że ich działania mają na celu ograniczenie liczby wypadków i ofiar na drogach. Nadkom. Tomasz Żerański przypomniał, że wobec sprawców takich wykroczeń będzie stosowana zasada “zero tolerancji”.

na podstawie: Policja Ostrołęka.

Autor: krystian